browser warning text

"Sõprus Bukowskiga" eelüritus Rahva Raamatus

Esmaspäeval, 22. mail kella 17:30 toimub Viru Keskuse Rahva Raamatus koostöös kinoga Sõprus retrospektiivi „Sõprus Bukowskiga“ programmi eelüritus.

Eelürituse vestlusringis tutvustavad Mart Rummo ja Dagmar Lamp Juku-Kalle Raidi juhtimisel kõiki retrospektiivi raames kinolinale jõudvaid filme. Pärast eelüritust algabki retrospektiivi esimene film kinos Sõprus.

Ehkki maailma kuulsaim joodikkirjanik Charles Bukowski (1920–1994) elas varasest lapsepõlvest peale Ühendriikides, hinnati teda eluajal märksa kõrgemalt Euroopas. Küllap tekitas säärase tööpõlguri melanhoolia edumeelse Ameerika lugejais elutervet trotsi, aga oluline on seegi, et nii ropusuist ja riiakat tegelast on lihtsam sallida eemalt vaadates kui kõrvalmajas elades.

Niisamuti on Bukowski teoste põhjal vändanud filme üksnes võõramaalased: iraanlane, itaallane, prantslane, belglane ja norralane. Olgugi nende teosed toonilt väga erinevad, ühendab neid inimlik soojus, mis laseb näha Bukowski roppuse varjus olnud üksindust, kurbust ja ebakindlust. Kindlasti lihtsustab see kinopublikulgi temaga sõprust sõlmida, olgu see kasvõi ühepoolne.

Kohtumiseni Rahva Raamatus!

Vaata veel: