browser warning text

Stanislav Netšvolodovi isikunäitus "Naiste portree"

Stanislav Netšvolodovi näitus on pühendatud erinevatest riikidest pärit naistele, kelle portreid on esitatud nii maalis kui skulptuuris. Teosed jagunevad nelja aastakümne vahel ja nii võib väljapanekut lugeda kunstniku temaatiliseks retrospektiiviks.

Kunstiajaloolane Krista Piirimäe on varasemalt kirjutanud: "Ukraina koloriitne rahvakunst ja pompoossed barokkstiilis kirikud on mõjutanud ühe tartlase loomingut määrani, kus selle dünaamilisus, ekspressiivsus ja värvikus erineb kui öö ja päev eestlaste omast."
Netšvolodovi maalide pikaks venitatud figuuride rohmakas stilisatsioon ning läbikumav lopsakus annab võimaluse sügavaks ja hingeliseks kujutatava tabamiseks, samas kui ta teoste tonaalsuses leidub alati midagi müstilist ja muinasjutulikku.

Stanislav Netšvolodov (sünd 1935) on pärit Ukrainast ning omandas 1959. aastal Kiievis arhitekti kutse. 1971. aastast elab Netšvolodov Eestis. Tema töid on lisaks Eestile eksponeeritud ka Venemaal, Poolas, Ungaris, Leedus jm ning need kuuluvad mitme maailma suurmuuseumi kogusse. 2002. aastal pälvis Netšvolodov Anton Starkopfi preemia. Käesolev on kunstniku viies isikunäitus Tartu Kunstimajas.

Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12–18. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Vaata veel: