browser warning text

Steve Vanoni ja Tarrvi Laamann Fahle Galeriis

Reedel, 14. aprillil 2017 kell 19.00 täitub Fahle galerii muusika ja kirgaste koloriitidega.

Kunstisaalis kohtuvad Ameerika lääneranniku kunstiikoon Steve Vanoni ja Eesti bashment-maestro, kunstnik Tarrvi Laamann. Mehi seob lisaks kunstiarmastusele ka kirg muusika vastu, Vanoni ja Laamanni teosed paistavad silma erksate värvide, sümbolirohkuse ja rütmiküllusega, võib öelda, et maaliloomingust õhkub muusikat. Laamanni teosed on mõjutatud Kariibi mere fiilingust, maitsetest, lõhnadest ja reggae-muusikast, mida kunstnik on miksinud armastusega Eesti looduse vastu. Vanoni piltidest kumab Kalifornia vaba vaimu, punki ja funki ning talle omast satiirilist ühiskonnakriitikat.

Kunstnikud on väljunud mitmes näitusel esitletavas töös traditsioonilisest lähenemisest maalikunstile, kasutades ja segades erinevaid tehnikaid. Tarrvi Laaman on kombineerinud oma uuematel teostel klassikalist maalitehnikat kõrreprindi ja puulõikega. Steve Vanoni on osa oma maaliloomingust vorminud kolmemõõtmeliseks, nii võib näitusel näha seintest välja punnitavaid koloriitseid rollingstoneslikke huuli või kaugustesse kihutavaid aruvedureid.

Näituse avamisõhtul astuvad mõlemad kunstnikud üles ka muusikalise etteastega. Steve Vanoni musitseerib ansambli PWC16 koosseisus, Tarrvi Laamann, Dice Rudy ja Shromik mängivad vinüülidelt oma lemmikmuusikat ja mikrofoni haaravad BOMBILLAZe KillBaba, HANF KUNG KLICK BITCHi Seaduskuulekus, Elloco Buda, Def Räädu Massiwi J.O.C. ja Eddman.

Fahle Galerii asub Fahle majas, Tartu mnt 84a.
Sekretär +372 665 1400
Galerist (Meelis Tammemägi) +372 5662 0033

Lisatud fotod:

1. Tarrvi Laamann "Viva la Libertad" seeriast teos nr 13. 2014 Kuuba/Tallinn. Puulõige, õli, lõuend. 44 X 44 cm.
2. Steve Vanoni ''Orange-eyed pELVIS entering the Gates of Reval'' 2017, akrüül 61 x 81 cm.

Vaata veel:

Galerii