browser warning text

Suurbritannia: eesti disaini ülevaatenäitus "Size Doesn't Matter"

Londoni disaininädalal on võimalik vaadata Eesti disaini ülevaatenäitust "Size Doesn't Matter" ("Suurus ei loe").

Rahvusvaheliste näituste kaudu on soov näidata Eestit kiiresti areneva disainimaana, millel on tugevad tarbekunsti ja innovatiivse mööblitööstuse (Luther) juured.

Eesti Disainerite Liit (EDL) on välja töötanud Eesti disaini välisriikides tutvustamiseks kontseptsiooni "Size Doesn't Matter", mis vastandab maa väiksust disainerite tihedusele ning saavutuste rohkusele. Kollektsioon koosneb kõrge kvaliteediga väikesetiraažilistest toodetest; põhiliselt autoridisaini parimatest paladest ning uutest, innovatiivsetest tööstustoodetest.

Väljapanek sisaldab kodu sisutamisega seotud tooteid: sisustustekstiile, mööblit, valgusteid, keraamikat, klaasi; rattaid; moeaksessuaare: kotte, kingi, ehteid ning valikut graafilisest disainist. Esindatud on üle 50 disaineri, kelle hulgas on nii teenekaid kui ka äsja kooli lõpetanud lootustandvaid noori loomeinimesi, kes on auhindu saanud nii Eestis kui välismaal. Kollektsioon on põhjamaiselt karge - iseloomulik on minimalistlik stiil, naturaalsed materjalid, leidlikud lahendused ning huumor.

Eesti Disainerite Liit loodab välisnäituste kaudu hoogustada kultuurivahetust, tutvustada Eesti kui kiiresti areneva disainimaa saavutusi ning luua võimalused Eesti tootedisaineritele võrgustumiseks ning rahvusvahelisele areenile jõudmiseks. Eelnevalt on ekspositsiooni olnud võimalik näha Brüsselis, Tallinnas, Viinis, Stockholmis, Caenis.

Disainerid: Matti Õunapuu, Mare Kelpman, Tarmo Luisk, Martin Saar, Monika Järg, Stella Soomlais, Johanna Tammsalu, Andres Labi, Kärt Põldmann, Sille Sikmann, Piret Loog, Elmet Treier, Toivo Raidmets, Reet Aus, Tõnis Vellama, Keha3, Maile Grünberg, Tanel Veenre, Karl Annus, Jaanus Orgusaar jt.

Näituse juures tegutseb ka Eesti Disaini Maja popup-pood.

Idee autor ja kuraator on Ilona Gurjanova (EDL president), mille eest ta pälvis 2017. a Eesti Vabariigi välisministeeriumi auhinna.

Näitus on avatud 14.-24.09.2017 Bankside disainikvartali Oxo Toweri jalamil asuvas galeriis Gallery@oxo.

Vaata veel: