browser warning text

Suvelavastus "Eestirand"

Toome vaatajani unustusehõlma vajunud loo Eesti ajaloost, dramatiseeringu tuhandete Eesti inimeste kangelaslikust päästmisest ja õnnelikust pääsemisest 1941. aastal, laevalt "Eestirand".

Soovime pöörata tähelepanu Prangli saare kõige olulisemale ajaoosündmusele, mis räägib laeva "Eestirand" päästmisoperatsioonist 1941. aastal.

Etenduses hakkab lahti rulluma tuhandete inimeste pääsemise ja päästmise lugu. Tegemist on tagasivaatega II maailmasõja aega, mil sundmobiliseeritud Eesti mehed, keda ootas ees ränk saatus surra Siberi tööpatareis või märg haud Hara lahe miiniväljal, pääsesid tänu rannarahva kangelaslikkusele Prangli saarele.

Mis sai pääsenutest ning mis sai Eesti kõige suuremast kalalaevast "Eestirand"? Nendele küsimustele leiab vastuse 2018. ning 2019. aasta suvel Prangli saarel ning teistes Põhjaranniku paikades etenduvast suvelavastusest. Etendus kirjutatakse, lavastatakse ja etendatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Teatrietendus põhineb tõestisündinud lool, mis elab pranglilaste juttudes ja südames ning laevast pärit esemetena siiani paljudes Prangli saare kodudes. Saarele on püstitatud ka "Eestiranna" päästeoperatsioonile pühendatud mälestusmärk.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart