browser warning text

Suvemuuseum 2018

Eesti Loodusmuuseumi kauaoodatud Suvemuuseum tuleb taas ning alustab juba 28. juunil. 5-10-aastastele lastele suunatud iganädalane sündmus pakub sel aastal põnevat avastamist: dinosaurustest vihmaussideni ja teadlasetööst aardeküttimiseni.

Suvemuuseum toimub 28. juunist 23. augustini neljapäeviti kell 12-14. Igal toimumiskorral on erinev teema ning kahe tunni sisse mahub mitmeid mängulisi tegevusi, mis käsitletavat teemat avavad.

Igal Suvemuuseumi toimumiskorral on osalejate arv piiratud – kindlusta endale koht ostes pilet loodusmuuseumi kodulehelt! Kohapeal, muuseumi kassast, vahetult enne Suvemuuseumi toimumist, saab pileti osta vaid vabade kohtade olemasolul. Suvemuuseumi pileti hind on 3 € (piletiga saab lisaks Suvemuuseumis osalemisele külastada ka kõiki loodusmuuseumi näituseid). NB! Saatjad, kes soovivad lapsega koos Suvemuuseumisse tulla, peavad soetama muuseumipileti (sooduspilet 3 €, täispilet 5 €).

SUVEMUUSEUM 2018:

28.06. Suvi metsas: linnud. Suvemuuseumi esimesel kokkusaamisel räägime lindude elust, nii suvel kui ka teistel aastaaegadel. Vaatame erinevaid sulgi, pesasid ja mune ning katsume topiseid ja luid. Lisaks tegeleme lindude määramise ja linnulaulude kuulamisega ning räägime lähemalt aasta linnust. Puudu ei jää ka üks lustakas otsimismäng!

05.07. Sauruste suvi. Sel korral otsime vastuseid väga põletavatele-põnevatele küsimustele: Kes dinosaurused olid? Kus nad elasid? Mida nad sõid? Kuidas nad oma lapsi kasvatasid? Kaua nad Maal elasid ja miks välja surid? Kas mõni nende järeltulijatest elab ka tänapäeval? Kõigile nendele küsimustele leiame vastused mängides, värvides ja mõistatusi lahendades!

12.07. Teadlaste suvi laboris ja välitöödel. Suvel loodusteadlased ei puhka, osa neist töötavad laboris ja osa lähevad välitöödele. Sel korral saab Suvemuuseumis näha teadlase elu mõlemat külge - teeme laboris vahvaid teaduskatseid ja õues põnevaid välitöid. Võtame fookusesse geoloogia ehk teaduse Maast ning uurime, milline näeb välja geoloogi töö: uurime varustust, seadmeid, töövõtteid ja viime muuseumi hoovis läbi minivälitööd.

19.07. Suvi metsas. Suve keskpaigas tutvume meie metsades elavate loomadega ning arutame, mida teevad loomad praegu, suvel. Uurime, milliste loomade tegevusjälgi võime looduses sagedamini kohata, teeme lähemat tutvust aasta loomaga ning vaatame loomade topiseid ja sarvi. Kindlasti mängime ka lustakaid mänge ja nuputame ristsõna kallal!

26.07. Teod ja vihmaussid. Sel korral teeme Suvemuuseumis tutvust tigude ja vihmaussidega: vaatame neid kohe päris lähedalt, luubiga! Uurime, millised nad välja näevad, mida nad söövad ja mida talvel teevad. Lisaks saame vastuse küsimusele, miks vihmaussid pärast vihma kõnniteedel on. Lahendame ka nuputamismängu ning meisterdame vahva teo.

02.08. Konnade suvi. Augustikuud alustame konnade seltsis! Õpime läbi mängu, meisterduste ja konnamulaažide tundma Eestis elavaid konnasid ja nende elu. Suvemuuseumi lõpus arutleme, kas ka meie võiksime suvevihmas ja sääskedes rohkem head näha.

09.08. Suvi maal: koduloomad. Augusti keskpaigas on Suvemuuseumi keskmes koduloomad: millised nad on ja millist kasu inimesed neilt saavad? Uurime, kust tuleb toit meie lauale ja milliseid töid maal tehakse. Selgema ettekujutuse saamiseks proovime ka ise mõne tööga kätt.

16.08. Putukate suvi. Sel korral tutvume Suvemuuseumis Eestis elavate putukatega. Uurime, millised nad välja näevad, kus ja kuidas elavad ning mida söövad. Vaatame ka seda, kuidas nad ennast kaitsevad ja mida teevad siis, kui ei ole suvi. Teadlaste eeskujul uurime putukaid ka mikroskoobi all. Lisaks mängime putukateemalisi mänge ja värvime omale ühe putukapildi.

23.08. Suveaarded. Selle suve viimases Suvemuuseumis kehastume maadeavastajateks ja hakkame otsima muuseumisügavustesse peidetud aaret - kas sinus on peidus üks tõeline aardekütt? Tule aardejahile ja saame teada! Aardeni juhatavad mitmesugused põnevad loodusteemalised küsimused, millele tuleb muuseumi peal seigeldes üheskoos vastused leida.