browser warning text

Svjata Vatra CD "Muutused Zminy" esitlustuur

Svjata Vatra tuuritab uue CD-ga "Muutused Zminy"!

Sjata Vatra kauaoodatud, järjekorras juba kuuenda plaadi "Muutused Zminy" lauludega liigutakse otsesõnu muutuste tuules. Bänd sõlmis lepingu Saksa plaadifirmaga Nordic Notes, tulefolkaritega on liitunud andekas noor kitarrist Peeter Priks, varakevadel naasti esimeselt USA showcase’ilt ning salvestati bändi esimene stuudiovideo.

Plaadi esitlustuur saab avapaugu Pariisis, jätkub kodupubliku rõõmuks Moostes, Karksis, Tartus, Tallinnas ja kulmineerub lõunanaabrite juures Riias. Juunis ootavad ees Kasahstan, Ukraina ning suvel Eesti festivalid.

Svjata Vatra eestvedaja Ruslan Trochynskyi teab rääkida, et singel "Jihav kozak za Dunaj" on üks tuntumaid ukraina rahvalaule, mis on ka 300 aastat hiljem aktuaalne. Igivana teema, kus kasakas end sõjateele seab ning pisarates neid teda koju ootama jääb. Kuid kasakat ei kannusta mitte sõdimiskihk, vaid teadmine, et oma kodu kaitstes loob ta helgema tuleviku oma perele ja tagasi koju toob teda usk armastusse. See rahvalaul on inspireerinud paljusid, näiteks Ludwig van Beethoveni loodud versioon "Schöne Minka" on sakslaste südametesse rahvalauluna salvestunud. Siberist naasnud eestlased tõid kaasa loo "Kallimale".

Muusika salvestus ja miksing: Silver Lepaste, Clockwork Stuudio
Muusika mastering: Minerva Pappi, Waudio Mastering
CD kujundus: Kerttu Kruusla
Produtseerinud: Svjata Vatra
Label: Nodric Notes

CD "Muutused Zminy" esitluskontserdid:
5.-6. mai Pariis, ECU Film Festival
11. mai Mooste, Mooste Elohelü festival
12. mai Karksi, Karksi Kultuurikeskus
18. mai Tartu, Genialistide klubi
19. mai Tallinn, Philly Joe’s Jazzklubi
25. mai Riia, Folkklubs ALA

CD "Muutused Zminy" väljaandmist on toetanud Kultuurkapital, Eesti Autorite Ühing.

Näita kaardil Sulge kaart