browser warning text

Svueöö unenägu

Endla Noortestuudio lavastus.

autorid: trupp ja William Shakespeare
lavastus: Elisabeth Kužovnik ja trupp Kleer Maibaum-Vihmari juhendamisel
helikujundus: Maria Kallau ja Grete Kivikas
heli: Siim Rohtväli
valgus: Kasper Jürimäe
etenduse juht: Anna-Maria Pink
W. Shakespeare'i näidendi tõlkija: Anu Lamp

Laval Endla Noortestuudio liikmed Maria Kallau, Grete Kivikas, Sigre Kodasma, Aneth Kond, Elisabeth Kužovnik, Madis Link, Anna-Maria Pink, Lyanne Raud, Jaanika Rohtla, Hedi Tammsalu, Silver Teearu, Annika Uibo, Keily-Merilyn Vilgats .

Näidend ja päris elu. Kaks mõistet, mille vahele tõmbame mõttes võrdusmärgi. Ja õigesti teeme, sest üks ei saa sündida ilma teiseta ja esimene täiustab teist. Näidend on looming. Nagu iga looming, sünnib see elu põhjal ja jutustab läbi autori emotsiooni mingi loo. Nii võtsime ka meie julguse kokku ning tahame jutustada oma loo. Jutustada läbi enda emotsiooni. Läbi enda emotsiooni, kuna nii on sõnum ka päriselt ehe ja aus. Meie eesmärk oli luua keskkond, kus igaüks saab ennast väljendada haavatavalt. See tähendab usaldusega kuulaja vastu ja usaldusega enda tunde vastu sisimas. Eesmärk oli luua vabadus, kus igaüks julgeks ise luua ja rääkida. Tahtsime välja tuua meie haavatuse ja tooruse, kuna siis läheb lugu ka päriselt korda, puudutab ja paneb mõtlema ning sellel on mingi sõnum. Nii oma lugusid jutustades leidsime paralleele "Suveöö unenäoga". Me tegime näidendi tükkideks ja panime sinna tagasi killukese endast. Sidusime näidendi enda lugudega. Tulemuseks on meie lavastus "Svueöö unenägu".

"Svueöö unenäo" esietendus 31. märtsil 2018 Endla Teatris.
Järgmised etendused toimuvad 10., 11., 14., 17., 18. ja 19. aprillil ning 8. ja 9. mail 2018 Endla Teatri Valges saalis. Esialgu planeeritud 12. aprilli etendus jääb ära – piletid ostetakse tagasi või vahetatakse ümber.

Vaata veel: