browser warning text

Taaskasutusnäitus "Anna uus elu: salapärased lood"

Uue Kunsti Muuseum korraldab juba viiendat korda taaskasutusteemalist kunstinäitust, millest on osa võtnud kunstnikud Rootsist, Soomest, Venemaalt, Lätist ja Eestist.

Seekordne näitus kannab alapealkirja "Salapärased lood" ning on pühendatud taaskasutusmaterjali novaatorlikule kasutusele kunstiteostes ning uute materjalide kaasamisele disainitoodetesse.

Näitusel on eksponeeritud teosed, mille loomisel on kasutatud taaskasutatavaid materjale - lihtsalt vanu või siis esmapilgul tarbetuid esemeid või osi nendest. Samuti on eksponeeritud uued disainesemed - mööbel, aksessuaarid, riided, valgustid, jalanõud, õuemööbel, jms - loojatelt, kelle teosed on osaliselt või täielikult saanud uue elu millestki vanast ja kasutatust või uue tootmisjääkidest.

Näitusel osaleb 44 kunstnikku:

Aet Ollisaar, Ain Toim, Anna Sui, Valeri Vinogradov, Annika Kiidron, Ave Kruusmaa, Eduard Zentsik, Eneli Valge, Erika Pedak, Evelyn Hints, Heiki Kongi, Jana Kindlam, Kaire Trei, Keiu Koppel, Kerttu Küünarpuu, Kristiina Paumo, Kristjan Indus, Lauri Luke, Lylian Meister, Katariina Meister, Maarja Roolaht, Mare Saare, Mari Kõrgesaar, Marie Vinter, Marili Rooba, Mart Reino, Marta Moorats, Martin Kroot, Oliver Laasi, Per William Petersen, Pille Ernesaks, Riina Rookäär, Riine Latserus, Sigrid Huik, Siim Otsa, Sille Sikman, Sirje Kriisa, Stella Soomlais, Stuudio Emma Leppermann , Tiia Mets, Theresa-Mary Kaljurand, Valev Sein, Vilma Muru, Vuhti maja.

Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi tooteid, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad oma panuse andmist keskkonnasäästlikku eluviisi. Kunstinäitusel toimuvad ka töötoad, milles osalejatel on võimalus näha, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus.

Näituse avamine 8. aprillil kell 16.

Töötubade info alates 10. aprillist veebilehel www.mona.ee.

Kui näitusekülastajal või töötoas osalejal tekib lisaks loomingulisusele ka huvi keskkonnahoiu või nn jäätmete taaskasutuse vastu, on näitus oma eesmärgi täitnud.
Protsess, kus vanast saab uus ja põnev, kätkeb endas teadmist, et mõeldakse ka oma ümbritseva peale.

Anname uue elu!

Näitust toetab Pärnu Linnavalitsus.

Vaata veel: