browser warning text

Taaskasutusteemaline kunstinäitus "Anna uus elu"

Uue Kunsti Muuseum korraldab juba kuuendat korda taaskasutusteemalist kunstinäitust, millest on osa võtnud kunstnikud Rootsist, Soomest, Venemaalt, Lätist ja Eestist.

Seekordne näitus kannab alapealkirja "Unenägu" ning on pühendatud taaskasutusmaterjalide väärtustamisele.

Disaininäitus, kus on eksponeeritud mööblit, aksessuaare, riideid, valgusteid, jalanõusi ja palju muud huvitavat, mille loomisel on disainerid kasutanud täielikult või osaliselt tootmisjääke või vanu esemeid. Näitusel on eksponeeritud ka teoseid, mille loomisel on tarvitatud teise ringi tooteid või muid taaskasutatavaid materjale – esmapilgul vanu ja tarbetuid esemeid, mis läbi disaini on saanud uue elu.

Näitus on põgus läbilõige Eestis tegutsevatest kunstnikest, kellel on juba pikaaegne kogemus või huvi erinevate taaskasutustehnikate vastu. Protsess, kus vanast saab uus ja põnev, kätkeb endas teadmist, et mõtleme ka oma ümbritseva keskkonna peale.

Kunstnikud: Aet Ollisaar, Annika Kiidron, Belliisi Seenemaa, Diana Tisler, Ene Tapfer, Epp Margna, Ester Must, Evelyn Hints, Gerda Niitvähi, Helen Kangro, Juula Pärdi,
Kristiina Pärk, Kalamaja Mosaiigistuudio, Kimmel Disain, HEM/Liina-Mai Püüa & Kärt Hammer, Liina Noorlaid, Maarja Noorväli, Marget Tafel, Marilin Kristjuhan, Margus Rebane, Marta Moorats, Piret Mildeberg, Priit Kangur, Priit Kõiv, Rein Meresaar, Riine Latserus, Siret Ott, Teele Kumm, Terje Krupp, Tiiu Jalakas, Urmo Teekivi ja Janii Malki, Viivi Aavik, Tallinna Tõnismäe Reaalkool: Evelin Gurei, Veronika Soboleva, Maria Knutova (juhendaja Viktoria Eurich).

Näitust ja töötubasid toetavad: Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu, Pärnu Linnavalitsus.

Taaskasutusteemalised töötoad:

4. mail kell 12.00
Ene Tapferi juhendamisel "Fotokollaaž kruusile"
Töötoas saab teiselt ringilt pärit keraamilistele kuusidele anda uue ja omanäolise väljanägemise. Fotode ja trükiste väljatrükke kombineerides valmib omanäoline kujundus. Kruusid põletatakse hiljem keraamikaahjus kõrgel temperatuuril. Lõpptulemus on vanu fotosid meenutava pruuni koloriidiga. Töötuba on jõukohane kõigile, kellele meeldib lõigata ja kleepida, sobilik alates 10. eluaastast.
Töötoast osavõtt 4.-/2.- (õpilased ja pensionärid)

19. mail kell 14.00
Marta Mooratsi (EKA) juhendamisel "Jääkideta disaini töötuba"
Kohaliku rõivatööstuse juurdelõikusjääkidest tuunika õmblemine.
Materjalid ja töövahendid kohapeal olemas. Võib kaasa tuua oma käärid ja nööpnõelad.
Töötoast osavõtt 6.-/4.- (õpilased ja pensionärid)
Sobilik alates 12. eluaastast.
Töötoas on 10 kohta.

28. mail kell 15.00
Margus Rebase juhendamisel "Paberpunutud karbid"
Töötoas õpetatakse, kuidas vanadest ajalehtedest ja ajakirjadest saab punuda karpe ning muud põnevat. Töötoa kestus 3-4 h, materjal kohapealt. Kohtade arv on piiratud!
Töötoa tasu 4.-/2.- (õpilased ja pensionärid)

Vajalik eelnev registreerimine: muuseum@chaplin.ee

Vaata veel: