browser warning text

Tallinna kirjandusfestivali "HeadRead" kodumaise kirjanduse kava

X Tallinna kirjandusfestivali "HeadRead" kodumaise kirjanduse kava sisaldab ühislugemist Vabaduse Väljakul, aruteluringe aktuaalsetel teemadel, noorte kirjanike esitlusi ja kalambuuriõhtut.

Kirjandusfestivalil "HeadRead" on nimekate välisesinejate kõrval alati auväärne koht Eesti enda kirjanikel ja siin kirjutatul. Kummardusena festivali kodulinnale toimub Vabaduse väljakul ühekordne ühislugemine "Tallinn kirjanduses ja kirjandus Tallinnas", kus koos näitlejate ja kirjanikega saavad kõik osa Tallinnast kirjutatud tekstidest läbi meie kirjandusajaloo.

X Tallinna kirjandusfestival järgib traditsioone, nii toimub selgi korral Kuku Klubis Luuledisko, Niguliste kirikus kümne luuletaja Luulemissa, Eesti Lastekirjanduse Keskuses kohtumised lastekirjanikega, ettelugemised ja lasteraamatute vahetuslaat.

Omaette õhtud on kavas proosaluulele, kalambuuridele, jutuvestjatele ja heli-luule-eksperimendile (Roomet Jakapi ja Jaan Malin), kirjanduslikele tekstidele teatris.
Tallinna Keskraamatukogus ja Kirjanike Majas toimuvad lisaks kohtumistele kirjanikega ka teemavestlused tänapäeva teravate küsimuste lahkamiseks:
- kirjandus ja küberruum,
- vabakond ja kultuur,
- Eesti pühad tekstid,
- loodus kultuuris, kultuur looduses.

Vene Teatris etendub Jelena Skulskaja näidend "Värvuke ja koletis" ning festivali avavad kõige nooremad autorid.

Oma tulekut kirjandusfestivalile "HeadRead" on kinnitanud järgmised kirjanikud: mitmekülgne loojanatuur Vladimir Sorokin (Venemaa), prantsuskeelses kirjandusilmas end kehtestanud Katrina Kalda, krimikirjanik Martin Edwards (Ühendkuningriik), lastekirjanik Timo Parvela (Soome), romaanikirjanik, kirjanik ja kriitik John Freeman (USA), luuletaja ja esseist Kathleen Jamie (Ühendkuningriik), luuletaja ja krimikirjanik Sophie Hannah (Ühendkuningriik), luuletaja Knut Odegard (Norra), prosaist Marcelo Birmajer (Argentiina), romaanikirjanik ja luuletaja James Robertson (UK), ajaloolane ja romaanikirjanik Pjotr Aleškovski (Venemaa), luuletaja ja kirjastaja Thomas Cepaitis (Leedu), romaanikirjanik Janis Jonevs (Läti), laulja ja poeet Joose Keskitalo (Soome), ajaloolane ja kirjanik Jason Goodwin (Ühendkuningriik), baskikeelse kirjanduse põlvkonna hääl Kirmen Uribe (Hispaania), krimikirjanik ja kirjastaja Dan Mallory (USA), romaanikirjanik Elina Hirvonen (Soome), oma memuaarid avaldanud neurokirurg Henry Marsh (Ühendkuningriik), ajaloolane Helen Rappaport (Ühendkuningriik), romaanikirjanik Michel Faber (Ühendkuningriik), krimikirjanik Michael Katz Krefeld (Taani), kirjanik Domenico Starnone (Itaalia) ning tõlkija, toimetaja ja Brasiilia kirjanduse üks mõjukamaid autoreid Daniel Galera.

X Tallinna kirjandusfestival "HeadRead" toimub 23. maist 27. maini 2018. Festivaliga seotud uudised ilmuvad veebilehel headread.ee ja festivali Facebooki-lehel.

Vaata veel: