browser warning text

Tallinna XVII graafikatriennaali noortenäituse "Sfäärid" 1. osa

Tallinna graafikatriennaaliga kaasnevate ürituste kavasse on alates 1998. aastast kuulunud noorte- ja üliõpilasnäitused.

Tallinna XVII graafikatriennaali noortenäituse "Sfäärid" eesmärk on uurida kaasaegse inimese olukorda, kasutades selleks sfääri kui kontseptuaalset metafoori. Filosoof ja kultuuriteoreetik Peter Sloterdijk väidab, et sfäärid on inimesele käepäraste vahenditega loodud hübriidsed ja sümboolsed tegelikkused, kooseksisteerimise ruumid, mis võimaldavad inimestel inimestena eksisteerida. Kogu elu leiab aset meile tähendust ja immuunsust pakkuvate, kaitsvate membraanide sees.

On kolme tüüpi sfääre. Mullid on mikrosfäärid ja sotsiaalse eksistentsi väikseimad ühikud, mille moodustavad düaadilised suhted kahe entiteedi vahel. Gloobused on kõikehõlmavad makrosfäärid, mis püüavad endas üheks tervikuks liita kõik individuaalsed erinevused. Vaht on vertikaalselt ja horisontaalselt kõrvuti asetsevate mikrosfääride habras ning kihiline kogum. Mulle vahus iseloomustab kaashaprus – kui üks mull lõhkeb, siis mõjutab see ka ümbritsevaid.

Noortenäitus toimub kahes osas. Esimene osa avatakse 10. mail 2018 kell 17 EKA Galeriis ning jääb avatuks kuni 26. maini. Näitusel osalevad kunstnikud – Anu Jalas, Ann Pajuväli, Ede Raadik, Irma Isabella Raabe ja Kadi Reintamm – suhestuvad sfääri kui vormi ja metafooriga.

Näituse kuraatorid on Eve Kask ja Oliver Laas, kujundaja Delija Thakur.

Graafiline disain: Stuudio Stuudio

Tänusõnad: Eesti Kultuurkapital, Hooandja, Art Allmägi, Kaie Anderson, EKA fotoosakond, EKA graafika osakond, Jaan Kompus, Krõõt Kukkur, Lauri Lest, Marko Nautras, Laura Nõmmik, Alar ja Marju Raabe, Martin Riimak, Tormi Voksepp