browser warning text

Tänavakunstifestival "Stencibility 2018"

"Stencibility" on tänavakunstifestival selle kõige esialgsemas tähenduses.

Me usume vaba ja iseseisva tänavakunsti vajalikkusesse ja toetame seda ideed läbi oma tegevuse ilma püüdeta taltsutada metsikuid tänavakunstnikke. Festival koondab kunstnikke ja tänavakunstihuvilisi, kes seda vaadet jagavad.

Sel aastal avame kõikidele endise Kasekese restorani näol joonistamiskoha, kuhu võib igaüks iga kell seinale midagi lisada. Toome Tartusse 150 kunstniku loomingu kleepsudel ja eksponeerime neid näitusel "SLÄP!" galeriiks muudetud veoautos. Meie jaoks on tähtis, et tänavale tekkinud teosed oleksid kohaspetsiifilised ja loomulik osa keskkonnast. Seepärast oleme "Stencibility" residentuuri kutsunud Igor Ponosovi (RU), kes loob siinveedetud ajal linnatänavatele vaid Tartu jaoks mõeldud installatsioone. Samal viisil analüüsib Tartu linnaruumi doktorikraadiga tänavakunstiuurija Javier Abarca (ES). Ta jagab kõigile oma avastusi loengu ja linnaretke vormis, kus ta õpetab linna tajuma nagu teevad seda tänavakunstnikud ja grafitikirjutajad.

Et tagada kunstnikele maksimaalne loominguline vabadus ka festivali ajal tegutsedes, viiakse läbi eksperiment, kus seina omanikud on "annetanud" oma seina lõuendiks ilma ise teadmata, mis sinna peale ilmub. Festivali lõpus saame otsustada üheskoos, kas parima tulemuse tänavakunsti puhul saavutab kooskõlastamine ja reguleerimine või usaldus ja vabadus.

Osalevad kunstnikud:
Igor Ponosov (RU), Javier Abarca (ES), K2rte (EST), Silex Project (FRA), Tron Karton (LV), Rombo Kaos (LV), Jukka Peltosaari (FIN), Karina Donis (GER), Minttu Pyykkönen (FIN), Slava Ptrk (RU), Guts Draws (EST), Kajar Kattai (EST), Liisa Kruusmägi (EST), Sänk (EST)

Vaata veel: