browser warning text

Tartmusi kevadine publikuprogramm

Tartmusi teise ja kolmanda korruse näitused on avatud veel 15. aprillini, publikuprogramm on aga tihe ning pakub näituste kogemise elamusi alates töötubadest ja tuuridest kuni joogatunnini.

Veel kaks nädalat on avatud Eesti esimese naiskunstniku Julie Hagen-Schwarzi loomingut tutvustav näitus. Ühena esimestest naistest Peterburi Kunstide Akadeemia akadeemikuks valitud Hagen-Schwarz oli oskuslik portretist ning maalis oma kaasaegseid, seejuures tollast Tartu baltisaksa haritlaste ringkonda.

15. aprillini on avatud ka Tartu Kunstimuuseumi kogudest valitud 100-aastaste tööde näitus muuseumi projektiruumis, kus saab tutvust teha vabariigi sünniaastal tegutsenud kunstnike loominguga.

Aprilli keskpaigani on avatud teise korruse näitus "Metafoorid kodule", mis tutvustab noorte Eesti kaasaegsete kunstnike loomingut. Näitus uurib, kuidas noorte põlvkond tõlgendab kodutunnet ajal, mil aina rohkem reisitakse ja elatakse välismaal. Kuni näituse sulgemiseni on muuseumipoest võimalik soodushinnaga osta ka näituse kataloogi.

Eve Kase isikunäitus "2+2=..." muuseumi esimesel korrusel on avatud 13. maini.

Aprillis muuseumis:

5. aprillil kell 18
Loovkirjutamise töötuba Vallo Nuustiga

Töötuba keskendub detailidele, nende märkamisele ja olulisusele loomingulistes tekstides. Ringkäigule näitusel ja lühikesele loenguosale järgneb praktiline töötuba, mida juhendab Vallo Nuust. Osalemine näitusepiletiga.

12. aprillil kell 18
Illustratsiooni töötuba

Töötuba algab sissejuhatusega illustreerimisse, seejärel saavad osalejad valida välja maalid, mille alusel nad hakkavad ise enda stiililiste eelistuste järgi illustratsioone looma. Töötuba viib läbi kunstnik ja illustraator Madli Lavin. Osalemine näitusepiletiga.

14. aprillil kell 12
Hommikujooga Julie Hagen-Schwarzi näitusel
14. aprillil kell 12-13 toimub mänguline joogatund näitusel "Julie Hagen-Schwarz. Eesti esimene naiskunstnik". Matid ja pleedid on näitusesaalis olemas, osalejatel palume riietuda mugavalt ning joogatreeninguks sobivalt. Tundi juhendab Katrin Villiko Joogastuudiost Maitri. Joogatunnis osalemine on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud, seega on vajalik end eelregistreerida: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScaHAxz4iOyxRNx4cGF_PaFba4ANm_CO0a3GmIba-EY0zsH5g/viewform

19. aprillil kell 18
Tuur Eve Kase näitusel "2+2=..."
19. aprillil kutsume giidituurile Eve Kase isikunäitusel "2+2=...". Osalemine näitusepiletiga.

21. aprillil
Tartu muuseumide perepäev
Üheks päevaks avavad Tartu muuseumid ühiselt oma uksed, kuid löövad sisu täiesti sassi. Perepäeval "Anna minna üle linna" saab ühe piletiga külastada 13 Tartu muuseumit, osaleda töötubades või laulupeokesel. Tartu Kunstimuuseumis sisustab päeva Trükimuuseum.

26. aprillil kell 18
Filmiõhtu "Manifesto"
26. aprillil kell 18 näitab Tartmus Julian Rosefeldti filmi "Manifesto", peaosas Cate Blanchett. Kunstiinstallatsioonist alguse saanud filmis esitab kameeleonlikult muutuv Cate Blanchett 13 manifesti vabadusest ja uuenduslikkusest, poliitikast ja kunstist, armastusest ja surmast. Film on inglise keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

27. aprill
Kuu viimane reede - pilet 1 €

Vaata veel: