browser warning text

Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafiaosakonna õppejõudude näitus "Kusagil põhjas"

Galeriis Noorus avatud väljapanek "Kusagil põhjas" nimi viitab nii näituse tegijate geograafilisele päritolule (põhjamaine) kui ka ekspositsiooni toimumiskohale (kelder).

Näitusel osalejaid seob omavahel õpetamistegevus Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia osakonnas.

Toomas Kalve näitab sellel väljapanekul nii oma klassikaks saanud töid oma emblemaatilisest kollektsioonist "Surnud lindude elust" kui ka juhuslikumaid kalvelikke uitpilte, millel ei puudu oma spontaansed üllatusmomendid.

Vallo Kalamehe tööd on intuitiivsemad. Tuginedes enamasti "vaimumaastike" hägusale mõistele, on tema fotod ka ise vihjelised ja erinevateks tõlgendusteks ebatavaliselt avatud.

Taavi Piibemanni seekordne pildikooslus on tulem eri mõjutustest, millest tööd nimetusega "Kulu" viitavad üsna selgelt Rootsi kunstniku Maria Hedlundi eeskujule. Siit leiab ka kaasaegset tekst-kui-pilt-tüüpi kunsti jm intellektuaalselt laetud loomingut.

Profifotograafina tuntud Andrus Kanneli "Vana maja" jätkab kunagist fotoskulptuuride ja installatiivse fotograafia liini, mis sai alguse tema suurejoonelistest fotolaudadest koondnimega "Nihe". Kannel vaatab siin taas objekti-kujutise ja kujutise-kui-uue-objekti problemaatikat, avades seda üllatavalt uuest vaatenurgast.

Peeter Linnap omakorda on koos telerežissöör Jaanus Nõgistoga transformeerinud oma fotod läbinisti teise meediumi – filmi- ja videomaailma, näidates eeskätt fotodest lähtuva visuaalse jutustuse uusi võimalusi. Et videomeedium kunstniku käekirja huvitavalt võimendada suudab, on näha ka koostöös sama režissööriga valminud teistegi näitusel esinevate autorite telesaadetes.

Lisainfo:

Prof Peeter Linnap
Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia osakonna juhataja
peeter@linnap.com
+372 517 2907

Vaata veel: