browser warning text

Tartu külaliskunstnike ühisnäitus

Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis avatakse kahe residentuurikunstniku ühisnäitus. Näitusel on eksponeeritud Pakistani maalikunstniku Rukhe Zaidi ja USA tüpograafi Dimitry Tetini looming.

Nende tööd loovad põneva kontrasti tüpograafia ja maalikunsti vahel ning on sealjuures seotud selle poolest, et on loodud Tartus residentuuri jooksul.

Rukhe Zaidi maalid kõnelevad kaunist Pakistani loodusest, on valgusküllad ja detailsed. Värvikirevad ja tehniliselt märkimisväärselt maalitud loodusmotiivid viivad vaataja silmapilguks kunstniku kodumaale. Maalide rahulik atmosfäär väljendab peenelt arvukaid emotsioone ja avab mõttevoo. Rukhe Zaidi kunst on tugevalt põimitud traditsioonidega ja ilmutab austust Pakistani rikkaliku kultuuripärandi vastu, püsides ometi stiili ning teemade osas kaasaegsena.

Dimitry Tetin esitleb loomingut, mis koosneb tüpograafilistest kollaažidest ja nende digitaalsetest transformatsioonidest Trükimuuseumi ajalooliste, puust kirillitsa ja ladina kirjatüüpide põhjal. Lisaks peab kunstnik näituse avamise järel lühikese esitluse, mis kontekstualiseerib projekti, kus hõlmatakse kõrgtrükki, animatsiooni, videot ja kirjutamist.

Avamine: 27. juuni kell 18.00

Näitus on avatud kuni 29. juulini.

Rukhe Zaidi: http://www.tiinaherttua.fi/
Dimitry Tetin: https://dimitrytetin.com/

Rukhe Zaidi ja Dimitry Tetin viibivad Tartus Tartu linnaresidentuuri programmi raames. Kunstiresidentuuri viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Programmi rahastavad Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu.

Vaata veel: