browser warning text

Tasuta filmiprogramm #naistEST Artises

Prantsuse Instituut toetab naiste õiguseid ja näitab 4.–7. märtsini kinos ARTIS lugusid väga erilistest naistest. Filmiprogramm #naistEST on tasuta!

Laupäeval, 4. märtsil kell 17.00: "Violette", kaunis ajalooline lugu prantsuse andekast kirjanikust ja feministist Violette Leduc'ist, kes on filosoofi ja naiste õiguste eest võitleja Simone de Beauvoir'i mõttekaaslane. Film on prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega.

Pühapäeval, 5. märtsil kell 17.00: "Ilus aastaaeg" (La Belle Saison) on lugu 1970. aastate Prantsusmaalt, kus kaks noort naist – üks talupidaja, teine feministlike vaadetega õpetaja – armuvad, kuid nende teed lähevad lahku ja hargnevad ajastule omases vaimus. Film on prantsuse keeles ingliskeelsete subtiitritega.

Esmaspäeval, 6. märtsil kell 19.00: "Mägede kuninganna" (Kurmanjan Datka), 2014. aastal valminud suurejooneline linateos räägib kirgiisi naisest Kurmanjanist, kellest sai pärast abikaasa surma hõimujuht ning kelle eestvedamisel võideldi Vene impeeriumi sissetungi vastu 19. sajandil. Tegemist oli erakordse naisega, kes seisis isiklikus elus vastu sunnitud abielule ja traditsioonilistele soorollidele, tuues sellega küll häbi oma perekonnale, kuid kelle juhtimisel ühendati killustatud kirgiisi hõimud. Film on kirgiisi keeles, eesti- ja ingliskeelsete subtiitritega.

Teisipäeval, 7. märtsil kell 19.00: "Ja kuhu me nüüd läheme?" (Et maintenant, on va où ?) on prantsuse-liibanoni-egiptuse-itaalia koostöös sündinud komöödia Liibanoni külanaistest, kes olles ise moslemid ja kristlased, teevad kõik selleks, et nende mehed ei saaks ligi välismaal toimuvale ega avastaks, et kristlaste ja moslemite vahel valitseb tegelikult vihavaen.

Kui te armastate kino ja prantsuse keelt, siis minge vaatama ka teisi Frankofoonia kuul linastuvaid prantsuse filme!

Vaata veel: