browser warning text

Teatrietendus Positiivseks 60 minutiga

Me vajame positiivsust ja armastame positiivselt mõtlevaid inimesi, aga mil määral saab seda mõtlemisviisi omandada ja kui omandatud, siis praktiseerida. Kunas muutub positiivne mõtlemine mõtleja jaoks ohtlikuks?

Koolitussaali koguneb grupp inimesi. Kohe algab positiivset mõtlemist õpetav kursus, mis lubab tänu positiivse psühholoogia teaduslikule foonile heaolu. Kuidas olla positiivne, kui suhted lähedaste või töökaaslastega on halvad ning makseraskustesse sattumise hirm ei lase aega korrakski maha võtta. See lahendus näib olema olemas ja heaolu pole kellegi jaoks mägede taga.
Vilunud Koolitaja ja tema Guru näpunäidete kohaselt võtab üks värvikas ühiskonnakild omale eesmärgiks seilata mööda negatiivsuse karidest, et jõuda ihaldusväärsetele positiivse ellusuhtumise paradiisisaartele, kuid kuidas nende retk õnnestub.

Lavastus käsitleb positiivse mõtlemise õppimise võimalikkust inimelude keerulistes olukordades. See on humoorikas ja samas tõsine lugu mõtlemise piiridest. Pärast etendust toimub vestlusring emeriitprofessor Voldemar Kolgaga.

Lavastus valmib Vilde teatri lavastaja ja Tartumaa kultuuritegija tiitli pälvinud lavastaja Janno Puusepa käe all. Näidendi teksti on kirjutanud Signe Heiberg.

"Positiivseks 60 minutiga " esietendub 21. aprillil Tartus, Dorpati Konverentsikeskuse Baeri saalis.

Osades: Anne- Mai Tevahi, Peeter Piiri, Ülle Sillamäe, Katrin Kivi, Ingrid Ulst, Tiina Tasa ja Claus Mootse. Etendus on ühes vaatuses.

Toetas Eesti Kultuurkapital.

Vaata veel:

Galerii