browser warning text

THE FIREBIRDS (Taani) "Igor Stravinski: Püha kevad" / Jazzkaar 2017

Taani ühe mainekama trummari Stefan Pasborgi moodustatud trio The Firebirds on interpreteerimisele võtnud maailma ikoonilisemate heliloojate hulka kuuluva Igor Stravinski teosed.

Pasborgi fantaasiarikas ja paindllik rütmianne on teda lennutanud üle maailma, musitseerides Tomasz Stanko, Ray Andersoni, Enrico Pierranunzi, Marc Ducret’i, Carsten Dahl’i and Alex Riel’iga. Samuti on ta tegev enda juhitud kollektiividega Ibrahim Electric ja Odessa 5. Pasborgi kokkupuude klassikalise muusika ja eriti balletimuusikaga sai alguse juba varajases lapsepõlves ja ulatub põlvkondade taha – nii tema vanemad kui vanaisa olid balletitantsijad. Austusavaldusena legendaarse Stravinski balletiteosele “Tulilind” salvestas ta albumi The Firebirds nime all.

Moodustatud trioga sai trummar teostada oma unistuse meenutada oma nägemuse järgi enda lapsepõlve muusikat. Stravinski muusikat kasutas ta lähtepunktina, hoides algallikat raamina uutele interpretatsioonidele. Album on tagasivaade lätete juurde – koos pianist Anders Filipseni ja saksofonist Anders Bankega loodi ideaalne kombinatsioon taaselustamaks algupärandi varjundirikkaid külgi. Sümfooniline kõlapilt on kohandatud minimalistlikule koosseisule ja eksperimenteerimise käigus on jõutud ootamatute stiilisulamiteni – jazz, surf-rokk, bluus ja plaanideväline improvisatsioon. Tulemit kandvale sügavale austusele originaalteoste vastu on lisatud ka annus peenekoelist huumorit.

Täname: Taani Kultuuriinstituut

Koosseis:
Anders Filipsen – klaver
Anders Banke – saksofon
Stefan Pasborg – trummid

The Firebirds kontserdile pääseb vabade seisukohtade olemasolul Kristjan Randalu Limes Occidentalis kontserdi piletiga.

Koduleht: http://www.firebirds.nu/

Vaata veel:

Galerii

Näita kaardil Sulge kaart