browser warning text

Tiiu Piiburi EV100 rändnäituste sari "Eesti kuld" 2018

Tutvustame Eestimaa loodust läbi loomingu, õlimaalis ja disainis üheskoos. Lisaks tuleb esitlusele ka rõivakollektsioon "Loodusega üks", mille on disaininud Eva Pajus.

Kahte kunstnikku seob lisaks ühisele visioonile ka ema ja tütre suhe. Rõivakollektsioon tuleb esitlusele vaid avamise päeval, hiljem jäävad maalid näitust esindama.

Rohkem kui varem mõtlesime oma juuretele, päritolule ja iseenesele: "Eestlane elab pühal maal, kus ta on hoitud ja õnnelik, sest meil on oma Eesti riik ja oma maa."
Näitusel olevad eksponaadid pole müügiks, vaid näitamiseks paljudes Eestimaa linnades.

EESTI KULD

Selle näituse ettevalmistamisega olen omandanud teadmisi, mida varem polnud. Puudutan põgusalt mõndasid liike, mis moodustavad lõpptulemusena meie Eesti kulla. Taimevormid meie Eesti rabades ja metsades. Samblad, samblikud ja seenelised on liigid, mis paljunevad eostega. Need liigid valmistavad paljudele eluvormidele kasvusoodustusi juba ette. Ma ise pean neid vorme meie kullaks, kuna nende kadumisega kaob ka meie pärimus, meie eriskummaline perifeeria.

"Läbi samblate ja samblike näituse on kunstniku sooviks tuua välja ürgne kutse ja hääl ning aidata avastada ürgne vägi enda sees." - Kristi Märk

Ootan kaasamõtlejaid, kuna näitusesari kogub alles tuure. Ja ei oska ennustada, mitmes linnas me külas käime.

Oodatud kõik head inimesed, kes armastavad loomingut ja meie imelist loodust.

Võta meiega ühendust, et saaksime näitusega ka Sulle külla tulla!
info@tiiupiibur.com
tiiupiibur@hotmail.com
tiiupiibur.com
tel: +372 5815 8448

Vaata veel:

Galerii