browser warning text

Tilt 2018: "Elas kord ..." & "Hääletult"

20.-22. septembril toimub Tallinnas kuues rahvusvaheline improteatrite festival "Tilt". Improteater eristub klassikalisest teatrist selle poolest, et kõik, mida publik etendusel näeb, sünnib kohapeal, improviseerituna publiku antud inspiratsioonisõnadest.

Mixer show: "Elas kord ...". Juhendaja: Koray Tarhan (TUR)
NB! Etendus on inglise keeles.

Selles formaadis luuakse spontaanseid lugusid kaheksat astet kasutades. Formaat kasutab universaalset lugude struktuuri, mis käivitab visuaalide abil lihtsasti nii improviseerijate kui ka publiku kujutlusvõime. Nii laval kui publikus olijad kogevad ainulaadsel viisil pikkformaadi ja karakteriloome põhialuseid. Improviseerijad toovad publiku kujutlused vaatajateni läbi näitlemise ja laulu.

"Elas kord …" formaati on mängitud ja esitletud sellistel konverentsidel nagu AIN San Francisco Conference, Global Improvisation Initiative Conference Los Angeleses ja Pekingis, lisaks Ljubljana ja Istanbuli improteatrite festivalil.

Mixer show: "Hääletult". Juhendaja: Morgan Mansouri (FRA)
NB! Etendus on pantomiimis.

Kuidas me igapäevaelus toime tuleme, kui tahame ennast sõnadeta väljendada? Selles etenduses kasutatakse dialoogi asemel pantomiimi ning kehakeelekunsti, et tuua publikuni erinevaid olukordi, tõeseid või mitte, kus rääkimine ei ole võimalik. Näitlejad uurivad inimkeha kui töövahendi kasutamise võimalusi komöödias ning lugude jutustamisel läbi pantomiimi, klouni ja füüsilisuse kasutamata üleliigset dialoogi.

Vaata veel: