browser warning text

Traagiline farss Hamlet

19.10 kell 20.00 Von Glehni Teatris Traagiline farss Hamlet

Igor Uibo lavastatud "Hamleti" tegevus leiab aset Helsingöri vaimuhaiglas, et lisada vürtsi ja juba eos võtta fookusesse Shakespeare'i draamateksti põhiküsimust – kas Hamlet on hull või mitte. Kes on siis need, kes Hamletit hullumajas ravivad? Kas haigla personal? Või hoopis need, kes Shakespeareí draamatekstis on tema ema, armastatu, onu, sõbrad...? Võib-olla mõlemad...

Täpsemalt öeldes on lavastajal kaks mõtet:
1) Läheneda Shakespeare suurtööle mitte teatriinimese, vaid ajakirjaniku (mis oli ka tema elukutseks) silmadega ja seada teos tänapäeva konteksti: avastada, mis juhtub tegelikult Taanimaal, kui ootamatult sureb valitseja ja võimule tuleb uus. Kas see, mis avalikkusele esitatakse vastab tõele või mitte? Shakespeare'i tekstist lähtudes – kuidas ellimineerida ametlikult Hamlet, kes võib ohustada tulevast valitsejat ja tema võimu? Ikka hullumajja toppides! Täpselt nagu seda opositsioonist lahti saamiseks on ajaloos tehtud ja tehakse teatud riikides tänapäevalgi.
2) Keskenduda Hamleti isiksusele, püüda aimata, kuidas Hamlet ise elab läbi sündmused, kus korraga sureb tema üliarmastatud isa ja üliarmastatud ema abiellub ta põlatud onuga.

Lavastaja: Igor Uibo
Laval: Marek Nõmm, Romet Koser, Eneli Rimpel, Rita Saks, Elis Ramst, Priit Tasane, Marika Poolakese, Külliki Asu, Evelin Lagle (Viljandi Teatrihoovi trupp).
Maskid: Mailiis Laur
Muusika: Kalevi Uibo
Valgustus: Karolin Tamm
Liikumine: Evelin Lagle

Tänud kõigile neile, kes aitasid "Hamletit" ellu viia: Sakala Keskus, Ugala Teater, Tarvastu Gümnaasium, Kärt Petser, Riina Trumm, Tiina Mikkor, Kadri Oras.

Kestus 2h 15 min. 1 vaheaeg.

Vaata veel:

Näita kaardil Sulge kaart