browser warning text

Ülle Kõutsi isikunäitus "Trepil"

A-galerii Seifis on alates 31. märtsist avatud ehtekunstnik Ülle Kõutsi isikunäitus "Trepil".

Kunstnik mõtiskleb:
"Trepil olek tähendab liikumist ühest punktist teise.
Tihti toimub liikumine keerdtreppi pidi jõudes aina uuesti juba tuttavasse paika järgmisel tasandil.
Vahel on vaja korraks seisatada, et end koguda ja järele mõelda ..., et siis ikka jälle edasi liikuda ..."

Näitusel tulevad seekord eksponeerimisele volditud rinnanõelad, teostatud tehnikas marriage of metals. Triibustikud, mis saavutatakse hõbeda kokku jootmisel vase või uushõbedaga ja ehtedisainerile omane minimalistlik laad, on asjahuvilistele tuttavad ka Ülle Kõutsi varasemast loomingust. Ometi on kunstnik leidnud uue lähenemise, jõudnud järgmisele tasandile.

Ülle Kõuts (sündinud 1956 Pärnus) on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1980. aastal. Sellest alates on ta osalenud paljudel näitustel eri paigus. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Metallikunstnike Liidu liige ning kuulub ON-Grupi ja A-galerii asutajate hulka. Näitus "Trepil" on Ülle kolmas isikunäitus A-galerii Seifis. Sellele eelnenud "Vesi" pälvis 2011. aastal seifinäituste aastapreemia, mis on igal aastal A-galerii poolt välja antav kolleegide tunnustus.

A-galerii Tallinna vanalinnas on juba 23 aastat tegutsev professionaalset Eesti ehtekunsti pakkuv galerii. Galerii ruumides asuvas ajaloolises Seifis, hinnatud ehtenäituste paigas, toimuvad eriilmelised näitused nii Eesti kui ka välismaistelt kunstnikelt.