browser warning text

Ümber maailma muusika: Prantsusmaa

Prantsusmaa muusikale pühendatud barokkdžässi kontsert, mis on osa kontserdisarjast "Ümber maailma muusika".

Kontserdi kava koosneb prantsuse helilooja ja džässpianisti Claude Bolling’u kahest süidist klassikalisele flöödile ja džässtriole. Kuulates džässiviise, seigeldakse ühe tunni jooksul läbi prantsuse muusikamaastiku.

Kontserdil esinevad interpreedid:
Lande Lampe-Kits - flööt,
Jorma Toots - klaver,
Aivar Eimra - kontrabass,
Margus Tammemägi - löökriistad.

Lisaks osaleb kontserdil rahvusvaheliselt tuntud Eesti kunstnik Markus Kasemaa, kelle teosed valmivad lava dekoratsioonidele projitseeritud videotel publiku ees, luues suurepärase meeleolu ning lummava visuaalse vaatemängu.

Kava:
1. Baroque and Blue
2. Sentimentale
3. Intime
4. Entr` amis
5. Fugace
6. Irlandaise
7. Vagabonde
8. Affectueuse
9. Jazzy

Kaasaegne džässilik helikeel on Claude Bolling'u heliloomingus oskuslikult ühendatud baroksete tantsuvormide ja stiilielementidega. Heliteoseid kroonib prantsuse muusikale ja mõttemaailmale omane kergus, sädelev vaimukus ja virtuoosne ümberkäimine muusikalise materjaliga. Igale instrumendile on kirjutatud veidi erinevas stiilis, mis loob võimaluse neid erinevusi välja tuua ja samas teistega kokku sobitada. Toimub klassikalise muusika ja džässi kokkusulamine, liitumine. Ühelt mängijalt teisele suunduva virtuoossusega saavutatakse põnev vaheldus, mida on kuulajal põnev jälgida – baroklik elegants moodsa swingiga.

Teos esitab väjakutse ka esitajatele, kes peavad peensusteni valdama nii džäss- kui klassikalise muusika mänguvõtteid.