browser warning text

Ungari päev Otsa koolis

Kell 13 Zoltán Kodály meetodi tutvustus - õpituba, kell 18 kontsert ja Zoltán Kodály eluloonäituse avamine.

Neljapäeval, 15. veebruaril viivad Ferenc Liszti nimelise Muusikaakadeemia professorid ja Kodály Instituudi õppejõud Anikó Novák ja Katalin Körtvési Otsa koolis läbi õpitoa, milles nad tutvustavad lähemalt Zoltán Kodály kuulsat meetodit (tuntud ka kui jo-le-mi suhteline helikõrguste süsteem) ja annavad samal õhtul koos Otsa kooli õpilastega kontserdi.

Kontserdiga avatakse ühtlasi Zoltán Kodály elu ja loomingut tutvustav näitus „Maailm rõkaku rõõmust“. Kontserdil kõlavad ungari heloloojate, esmajoones Ferenc Liszti, Béla Bartóki ja Zoltán Kodály teosed. Sellel esinevad lisaks Katalin Körtvésile (laul) ja Anikó Novákile (klaver) Otsa kooli õpilased Karl Reimand (klaver), Aleksandr Smirnov (tšello) ja Karmen Kõrnas (laul), keda saadab klaveril Alla Kitas. Oma kogemustest Eestis räägib Otsa kooli ungarlasest löökpilliõpetaja Csaba Zoltan Marjan.

Tunnustatud eksperdid ja muusikud Anikó Novák ja Katalin Körtvési on Kodály meetodit tutvustavaid töötubasid ja meistrikursusi viinud läbi üle maailma ning on välja töötanud ka oma meetodi, mis põhineb Zoltán Kodály ja tema kunagise õpilase Klára Kokasi muusikapedagoogia metoodikal. See ZeneZeni nime all tuntud meetod on avanud uue lähenemisviisi klaverimängu õpetusele.

Ungari helilooja ja muusikapedagoogika uute suundade rajaja Zoltán Kodály (1882-1967) sünnist möödus eelmise aasta 16. detsembril 135 aastat ja 6. märtsil surmast 50 aastat. Mälestusaasta raames korraldab Ungari Instituut mitmeid üritusi, et austada kuulsa helilooja mälestust ja tutvustada põhjalikumalt tema muusikaõpetuses väga laialdaselt levinud meetodit. Käesoleva ürituse viib Ungari Instituut ellu koostöös Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooliga.

Nii õpituba kui ka kontsert on osalejatele tasuta. (Õpituba toimub inglise keeles.) Palume end eelnevalt registreerida meiliaadressil: otsa-kool@otsakool.edu.ee.

Vaata veel: