browser warning text

Ungari: Tallinna Linnateatri lavastus "Igatsus" teatrifestivalil MITEM

Tallinna Linnateatril on suur au esindada 100-aastaseks saanud Eesti Vabariiki Ungaris toimuval rahvusvahelisel teatrifestivalil MITEM Elmo Nüganeni auhinnatud lavastusega "Igatsus".

2015. aastal pälvis Anne Reemann eelmainitud lavastuses naispeaosa täitmise eest Eesti teatri aastaauhinna ja Tallinna Linnateatri kolleegipreemia. Teatri väljasõit Ungarisse on seda erilisem, et Elmo Nüganen on esimene Eesti lavastaja, kelle looming teatrifestivali MITEM programmi kuulub.

Teatrifestival MITEM (Madach International Theatre Meeting) sai alguse 2014. aastal ning toimub iga kahe aasta tagant aprillis Ungari Rahvusteatris. Kaks nädalat vältaval rahvusvahelisel teatrifestivalil osaleb keskmiselt umbes 20 lavastust 13–14 erinevast riigist. Sealjuures on esindatud nii mitmed Euroopa riigid kui ka kaugemad paigad, sealhulgas näiteks India ja Tuneesia. Ehkki tegemist on alles traditsiooni alustava ning laiemat tuntust koguva festivaliga, on selle raames jõudnud etenduda nii mõnegi maineka Euroopa lavastaja looming, sealhulgas näiteks Alvis Hermanise ja Valeri Fokini lavastused. Tegutsetud aja jooksul on festival jõudnud teatriringkonnas pälvida positiivset tähelepanu: eelmisel korral osales teatrifestivalil koguni 450 külalist ja teatrispetsialisti.

Festivalil osalemine võimaldab tutvustada Eesti Vabariigi professionaalsel tasemel teatrikultuuri ka mujal maailmas. Tallinna Linnateatril on au esindada Eesti Vabariiki juubeliaastal Ungaris ning olla ühes teatriga R.A.A.A.M. esimene Eesti teater, kes mainekal teatrifestivalil oma lavastusega osaleb.

Vaata veel: