browser warning text

Ürgmees

"Ürgmees" hoiab kindlalt rekordit kui kõige kauem lavadel järjepanu mängitud sooloetendus Broadway ajaloos. "Ürgmees" on vankumatu väärtusega meistriteos, mis on võitnud miljonite südamed ja on kindel, et võidab ka sinu oma!

Autor: Rob Becker
Lavastaja: Rein Pakk
Laval: Jan Uuspõld

Eestis aastate eest enneolematu menu saavutanud etendus on pärast pausi teinud läbi värskenduse ja taas eesti publiku ees!

See on koomiline sisekaemus meeste ja naiste vahelistesse suhetesse, kus "Ürgmees" pakub mõlemale sugupoolele naeru ja äratundmist. Publikus tekib üksteisemõistmine, kui nad etenduse ajal endid laval kuuldud lugudes ära tunnevad.

"Ürgmees" paneb meid naerma meie endi üle, näidates, kuidas me tülitseme, naerame ja armastame. See on see, mis paneb üle maailma paarid "Ürgmeest" armastama.

Laialdaselt populaarne komöödia "Ürgmees" on kirjutatud Rob Beckeri poolt 3 aasta jooksul, mil ta viis läbi mitteametliku uurimuse antropoloogias, eelajaloos, psühholoogias, sotsioloogias ja mütoloogias. "Ürgmehest" on nüüdseks saanud rahutooja jätkuvates arusaamatustes meeste ja naiste vahel.

"Ürgmees" jõudis esmakordselt publiku ette San Franciscos 1991. aastal, kuid kolis juba peagi Dallasesse. Pärast aastat Dallases, olid ootamatult välja müüdud ka kõik etendused Washington DC-s, Philadelphias ja Chicagos, kuniks 1995 jõuti Broadwayle. Pärast kahte ja poolt aastat Helen Hayes Theatre'i mängukavas ning 702 etendust, sai "Ürgmees" kirja rekordi kui kõige kauem mängitud sooloetendus Broadway ajaloos.

Sellest ajast peale on "Ürgmees" tuuritanud üle kogu maailma. "Ürgmees" on lavadel olnud 45 erinevas riigis ja tõlgitud 30 erinevasse keelde (ja neid lisandub!).

Eestisse jõudis "Ürgmees" 2004. aastal Jan Uuspõllu esituses, mis leidis väga kiiresti tee eesti publiku südamesse. Pärast seda on Jan Uuspõldu ka korduvalt nimetatud eesti ürgmeheks. Aastate jooksul etendati "Ürgmeest" üle 300 korra. Pärast kuueaastast pausi on publikul võimalik näha värskenenud "Ürgmeest" taas Eesti lavadel.

Produktsioon: Prem Productions & Theater Mogul

Esietendus 28. juunil 2016 Tallinnas Vaba Laval.