browser warning text

Ürgmees vene keeles

Laval: Nikolai Bentsler

Autor: Rob Becker
Lavastaja: Jan Uuspõld

"Ürgmees" hoiab kindlalt rekordit kui kõige kauem lavadel järjepanu mängitud sooloetendus Broadway ajaloos. "Ürgmees" on vankumatu väärtusega meistriteos, mis on võitnud miljonite südamed ja on kindel, et võidab ka sinu oma! Eestis aastate eest enneolematu menu saavutanud etendus on esmakordselt vene keeles eesti publiku ees!

See on koomiline sisekaemus meeste ja naiste vahelistesse suhetesse, kus Ürgmees pakub mõlemale sugupoolele naeru ja äratundmist. Publikus tekib üksteisemõistmine, kui nad etenduse ajal endid laval kuuldud lugudes ära tunnevad.

"Ürgmees" paneb meid naerma meie endi üle, näidates, kuidas me tülitseme, naerame ja armastame. See on see, mis paneb üle maailma paarid "Ürgmeest" armastama.

Laialdaselt populaarne komöödia "Ürgmees" on kirjutatud Rob Beckeri poolt 3 aasta jooksul, mil ta viis läbi mitteametliku uurimuse antropoloogias, eelajaloos, psühholoogias, sotsioloogias ja mütoloogias. "Ürgmehest" on nüüdseks saanud rahutooja jätkuvates arusaamatustes meeste ja naiste vahel.

"Ürgmees" jõudis esmakordselt publiku ette San Franciscos 1991. aastal, kuid kolis juba peagi Dallasesse. Pärast aastat Dallases olid ootamatult välja müüdud ka kõik etendused Washington DC’s, Philadelphias ja Chicagos, kuniks 1995 jõuti Broadwayle. Pärast kahte ja poolt aastat Helen Hayes Theatre'i mängukavas ning 702 etendust, sai "Ürgmees" kirja rekordi kui kõige kauem mängitud sooloetendus Broadway ajaloos.

Sellest ajast peale on "Ürgmees" tuuritanud üle kogu maailma. "Ürgmees" on lavadel olnud 45 erinevas riigis ja tõlgitud 27 erinevasse keelde (ja lisandub!).

Eestisse jõudis "Ürgmees" 2004. aastal Jan Uuspõllu esituses ning leidis väga kiiresti tee eesti publiku südamesse. Samuti on "Ürgmees" tuntud üle Venemaa kui üks menukamaid ühemeheetendusi. Eestis esitab "Ürgmehe" rolli 2016. aasta parima meeskõrvalosa laureaat Nikolai Bentsler.

Produktsioon: Prem Productions & Theater Mogul

Esietendus: 28. juuni 2017 Tallinnas Vaba Laval