browser warning text

Uute tantsude konkursi finaalkontsert

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi korraldatud uute tantsude konkursi finaalkontserdil näeb uusi autoritantse rahvatantsurühmadele. Kontsert toimub 20. mail Salme Kultuurikeskuses.

Konkursile esitati kokku 75 tantsu, mille hulgast 5-liikmeline žürii valis lõppvooru 33. Salme Kultuurikeskuses jõuavad lavale tantsud sega-, nais-, noorte- ja lasterühmadele, samuti tantsud meestele ja solistidele. 14. septembril 2017 tähistame Ullo Toomi 115. sünniaastapäeva. Mõeldes meie Tantsutaadi loomingule, olid konkursile eriti oodatud rahvapärimuslike tantsude seaded ja süidid.

Uute tantsude konkurss on pikaajaline traditsioon, mis sai alguse juba möödunud sajandi 40ndatel. "Kahtlemata on selline konkurss rikastav, andes uusi tantse nii tantsupidudele kui ka tantsurühmade repertuaari," on tantsuspetsialist Ülle Feršel veendunud konkursi vajalikkuses.

Finaalkontsert toimub kahes osas. I kontsert noorte-, nais- ja lasterühmadele algab kell 11.45 ning II kontsert soolo-, mees- ja segarühmadele kell 15.00.

Uute tantsude konkurssi toetab Eesti Kultuurkapital.

Kontserdile on oodatud kõik huvilised, kontsert on tasuta.

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts on 1988. a loodud rahvatantsu ja -muusika harrastajate ning kollektiivide ja juhendajate ühendus, mille eesmärk on rahvatantsu ja rahvamuusika õpetajate ning harrastajate ühendamine ja esindamine ning valdkonna arendamine, esindades sel moel enam kui 23 000 rahvatantsija ja 2 000 rahvamuusiku huve. ERRS on koostööpartner Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele UNESCO kaitse all oleva laulu- ja tantsupeoprotsessi säilitamisel, arendamisel ning selle raames noorte ja üldtantsupidude ning pillipidude korraldamisel.

Lisainfo:

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts
Ülle Feršel
tants@errs.ee
+372 5345 6886