browser warning text

Väike jumalanna

Autor ja lavastaja Izumi Ashizawa (Jaapan)

Kunstnik Kristjan Suits
Muusikajuhid Eve Neumann ja Tua Sofia Hakanpää
Valguskunstnik Triin Suvi
Lavastaja assistent Sylvia Köster

Eesti Draamateater

Osades Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakooli füüsilise teatri magistrandid Kersti Heinloo, Jaanika Tammaru, Martin Mill, Tanel Saar, Raho Aadla, Agur Seim, Mait Joorits ja EMTA lavakunstikooli 28. lennu tudengid Laura Kukk ning Dovydas Pabarcius. Magistrikursuse juhendaja on Jüri Nael.

Muusikutena teevad kaasa Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kaasaegse improvisatsiooni magistrandid Michael Anton Sagulin (vioola), Saara Johannan Viika (tšello), Satu Marjaana Tillanen (tromboon, vokaal, hääleimprovisatsioon), Tua Sofia Hakanpää (hääl), Karolin Kõrre (hääl). Juhendajad EMTA nüüdismuusika ja improvisatsiooni keskuse professorid Anne-Liis Poll ja Anto Pett.

Jaapani lavastaja Izumi Ashizawa on oma teksti ja lavastuse loomiseks inspiratsiooni ammutanud paljudest allikatest. Nende hulgas on Hikari-nimeline tegelane ühest ta varasemast lavastusest, ajaloolised andmed inimohverdustest Nepaalis ja ka sealne nn elava jumalanna Kumari Devi traditsioon (alaealine tütarlaps valitakse välja ja tõstetakse jumalanna staatusesse kuni selle ajani, kui tal tekib menstruatsioon), tütarlaste rituaalne naitmine jumalatega Indias (mis tähendab laps-seksiorja staatust), Prabhat Kumar Mukhopadhyay jutustus "Jumalanna", film "Paani labürint", jaapani šintoismi animistlik elutunnetus ja Haruki Murakami maagilise realismi maailm.

Izumi Ashizawa õpetab New Yorgi ülikoolis lavastamist ja (pärimuslikku ainest kasutavat) devising-teatrit. Ta jutustab teatris lugusid füüsilise eneseväljenduse, nukkude ja esemete abil. Tema õpetus põhineb jaapani füüsiliste etenduskunstide liikumistehnikal.

Esietendus 26. jaanuaril 2018 väikses saalis.

Vaata veel: