browser warning text

Vaim masinas. G. F. Parrot

Meelis Friedenthali anatoomiline teater ühes vaatuses

Autor Meelis Friedenthal
Lavastaja Tiit Palu
Kunstnik Maarja Meeru
Mängib Merle Jääger

Teater Vanemuine

Georg Friedrich Parrot (1767-1852) oli Tartu Ülikooli esimene taastamisjärgne rektor. Ta oli valgustusaja nõuetele vastavalt laia huvideringiga füüsik, kelle sõprussidemed tsaar Aleksander I-ga aitasid kaasa ülikooli avamisele ja õitsengule. Tema valgustuslik optimism, julgus suurelt mõelda ning soov oma tegudes pürgida inimkonna hüvangu poole mõjuvad inspireerivalt tänapäevani. 2017. aastal on G. F. Parroti 250. sünniaastapäev.

Meelis Friedenthali näidendis kohtume Parrotiga vanas anatoomikumis – uurivale vaimule ideaalses keskkonnas, kus ei puudu ei laip ega elekter.

Georg Friedrich Parrotina tuleb vaataja ette Merle Jääger. Mercale on see teine meheroll pärast legendaarset Hamletit kolmkümmend aastat tagasi. Teatris me otsime inimest.

Lavastus valmib Vanemuise ja Tartu Ülikooli muuseumi koostöös.
Esietendus 5. mail 2017 Tartu Ülikooli muuseumi vanas anatoomikumis Toomemäel (Lossi 38).

Tähelepanu!

Tartu Ülikooli muuseum ootab kõiki etenduse piletiomanikke enne etenduse algust 15-minutilisele lühiekskursioonile ülikooli vanas anatoomikumis.

Rändame ajas tagasi ülikooli taasavamisaegsesse Tartu linna ning uurime, kuidas juhtus, et just siia ehitati Euroopa kõige terviklikum valgustusajastu ülikooliansambel. Osalejad saavad rohkem teada ka vana anatoomikumi ajaloost ning sellest, millist rolli see võluv hoone Eesti kultuuriloos mänginud on.

Ekskursioon on etenduse pileti omanikele tasuta ning algab kell 19.30. Huvilistel palutakse koguneda vana anatoomikumi fuajeesse 5-minutit enne ekskursiooni algust.
Olete oodatud!