browser warning text

Valgamaa pärimuskultuuri pidu "Eesti pulm"

20. augustil 2017 toimub Valgas Säde pargis avalik pulm, mis viiakse läbi, tuginedes 19. sajandi eesti pulmatraditsioonidele.

Suurüritus toob publiku ette muidu üsna privaatse hetke ühe noorpaari elus ning terve päeva kestva sündmuse jooksul tehakse läbi kõik pulma osad.

Valgamaa pärimuskultuuri peo "Eesti pulm" keskmes on 19. sajandi eesti kombestiku järgi taasloodud pulm, mille kaudu tutvustatakse osalejatele pulmatraditsioone.

"Üritust korraldab Valga Muuseum, mis maakondliku muuseumina on tegutsenud juba rohkem kui 60 aastat ning soovime pikaajaliselt kogutud teadmisi rahvaga jagada," põhjendas Merili Madissoo sündmuse korraldamist. Peo kaaskorraldaja Marju Rebane lisas: "Tahame publikule tutvustada eesti traditsioone ja rahvarõivaid ning pulma läbiviimine on põnev viis, kuidas rääkida rahvakultuurist."

Pidu saadavad muusikud Mäeotsa kapellist, Rõõmu koorist, Koidu Tähtede ansamblist, Otava Yo-st ja ansamblist Untsakad. Melu loovad eheda käsitöö ja mahetoodanguga kauplejad. Avatud on laada- ja lasteala.

Valgamaa pärimuskultuuri pidu toimub 2017. aastal kolmandat korda, keskenduses igal aastal erinevale pärimuslikule teemale.

Peo korraldab Valga Muuseum koostöös Valga Linnavalitsusega.

Lisainfo peo osalistele ja publikule aadressil pulm.valgamuuseum.ee või merili@valgamuuseum.ee.

Kontakt:

Merili Madissoo, projektijuht, merili@valgamuuseum.ee, +732 766 8864
Marju Rebane, programmijuht, marju@valgamuuseum.ee, +732 766 8864

Vaata traditsiooniliste kosjade videot siit:

Vaata veel:

Galerii