browser warning text

Vanamuusikaansambli Hortus Musicus kontsert "Muusika Neitsi Maarjale"

Tunnustatud vanamuusikaansambel esineb spetsiaalselt Pöide kiriku ainulaadsesse akustikasse loodud kavaga "Muusika Neitsi Maarjale. Helitööd renessansi- ja barokkajast".

Laupäeval, 14. juulil algusega kell 16 esineb Pöide Maarja kirikus erikontserdiga "Muusika Neitsi Maarjale" tunnustatud vanamuusikaansambel Hortus Musicus Andres Mustoneni juhtimisel. Kavas on renessansi ja barokkajastu heliteosed, aga ka kaasaegset loomingut Arvo Pärdilt ja Tõnis Kaumannilt.

Hortus Musicus on alates 1972. aastast katkematult tegutsenud eesti vanamuusikaansambel, mille repertuaaris on mitmekesise keskaja ja renessanssmuusika kõrval ka 17.–18. sajandi vaimulikke suurvorme, samuti nüüdisloomingut. Ansambel on juba ammu rahvusvaheliselt nõutud ja oodatud.

Muusikutele pakub Saaremaa suurima ja Eesti ühe vanima kiriku akustika ainulaadseid võimalusi. Muusikasõpru aga rõõmustab kohtumine Euroopa ühe juhtiva vanamuusikakollektiivi ja loominguga, mis kõlab selle algupärases keskkonnas. Kontserdikülastajatel soovitame soojemad riided kaasa võtta, sest ehkki väljas võib olla soe suvi, on kirikus sees jahe.