browser warning text

Vene romansi tähed. Kolm kuulsat bassi

19.-21. aprillini toimuvad Tallinna, Jõhvi ja Narva kontserdisaalides kolme bassi galakontserdid, mis on pühendatud Fjodor Šaljapini peatsele 145-ndale sünniaastapäevale.

Unikaalsed, Euroopa ja Ameerika vallutanud hääled esitavad eesti publikule kuulsaid vene romansse ja kõige populaarsemaid ooperiaariaid.

Venemaa on alati olnud kuulus võimsate basside poolest. Seetõttu võib projekti "Kolm bassi" pidada kõige efektsemaks ja vaatamisväärsemaks. Mihhail Gužov, Otar Kuntšulia ja Vladimir Kudašev - säravad ülemaailmse muusikalava tähed, mainekate preemiate ja laureaadinimetuste omanikud. Nendest igaüks erk loomeisiksus ja igaühel nendest kordumatu tämbrivärving.

"Kolm Venemaa bassi" kontserdiprogrammis kõlavad populaarsed aariad Mozarti, Donizetti, Verdi, Glinka, Tšaikovski, Rimski-Korsakovi ooperitest, samuti vanaaegsed romansid ja vene rahvalaulud. Esinejad laulavad soolot, seejärel ühinevad trioks. Programmi krooniks on rahva seas armastatud laulud "Otši tšjornõje", "Eh, Nastja", "Ulitsa. Ulitsa", "Vdol po Piterskoi".