browser warning text

Vihmapiisad ja kuupaiste

Varius on lugude rääkija olnud üle kolmekümne aasta. Seekord hoiame alles ja elavdame loo erakordsest pianistist, kirjanikust, naisest, maailmakodanikust, loojast, kes inimesena ometi üksildane.

Lavastus on Käbi Lareteist (1922-2014) - säravast diivast, kes küsib endalt: "Kes ma siis olin?" ja vastab: "Ma olin kombinatsioon internatsionaalsest kosmopoliidist - pianistist ja tont teab millest, aga õieti olin ma lihtsalt üks eesti tütarlaps." (Sirje Endre tsitaat raamatust "Mahagonipuust tiibklaver").

Käbi on öelnud, et enne, kui ta asus raamatuid kirjutama, ei aimanud ta, kui palju on kirjandusel ja muusikal ühiseid nimetajaid. Keel võib olla niisama hajuv, aga ka niisama täpne kui muusika.

"Minu muusika on rääkimine, jutustamine, nagu kirjanduse põhi on mitte romaani kirjutamine või väljamõtlemine, vaid jutustamine." ("Eksiil", 1997)

Peaosas Katrin Lehismets (Salzburgist), kes on Variuse lavastuses varem mänginud ELS VAARMANNi ("Unustatud primadonna"). Esmakordelt osaleb lavastuses aga Liine Carlsson Rootsist, kes mänginud ja laulnud mitmete Põhjamaade ja Euroopa lavadel.
Teistes osades Egon Nuter, Diana Dikson Soom, Urmas Põldma, Peeter Kaljumäe, Mia Grete Volmer.

Kunstnikud on Karmo Mende (Soomest) ja Mare Kõrtsini.

Autor ja lavastaja HEIDI SARAPUU
Peaosas KATRIN LEHISMETS (Salzburgi Muusikaülikoolist Mozarteum)

Etendus on ilma vaheajata.

Näita kaardil Sulge kaart