browser warning text

Viikingiretk Narva veehoidlas

Narva Muuseum kutsub kõiki huvilisi 15.–19. augustil osa saama viikingielust ajaloolisel viikingilaeval Turm, mis viib viis korda päevas Kulgu sadamast viikingiretkele Narva veehoidlas.

Emajõe lodjaseltsi viikingilaev Turm on näide 1000 aasta tagusest laevaehituskunstist. Emajõe lodjakojas ehitatud ja 2009. aastal vette lastud Turm on küll esimese sõiduna kandnud laulupeotuld Tartust mere poole ning sõitnud 2012. aasta suvel mööda jõgesid ja kanaleid 1800 km Pariisist Lübeckisse, kuid Narva alla pole ta veel jõudnud. Tänavu augustis saab see lünk täidetud.

Viikingilaeval heisatakse puri ja liigutakse pärituules edasi, samal ajal purjesooti tõmmates. Kui aga tuul on vastu või kaob hoopis, saame teada, milleks viikingilaeval aerud. Pärast lülitab kapten sisse hääletu elektrimootori ja räägib viikingite rändurielust, samal ajal kui viikingilaev veehoidlas libiseb, taamal Narva Veneetsia ja Kreenholm.

Kuna Turm on ajalooline viikingilaev, siis tuleb riietuda vastavalt ilmale. Sooja kajutit laeval ei ole, ent selle väikese puuduse kompenseerib tõeline viikingitunne ning ise kaasalöömisest ja vee lähedal tegutsemisest saadav rõõm. Lastele vanusepiirangut pole, kui nad on koos vanemaga.

Viikingilaev väljub Narva veehoidla Kulgu sadamast 15.–19. augustil iga päev kell 12, 13, 14, 15 ja 17. Korraga mahub viikingilaevale sõitma 12 inimest. Sõidu kestus umbes 45 minutit.

Kell 18 ja 19 toimuvad sõidud gruppidele ainult ettetellimisel. Info telefonil +372 359 9230.

Vaata veel: