browser warning text

Vilen Künnapu näitus "Loov energeetika"

Vilen Künnapu (s 1948) on avalikkusele tuntud eelkõige aktiivselt praktiseeriva arhitektina, kelle positsioon Eesti arhitektuuriloos on saanud iseenesestmõistetavaks.

Kunstnikuna on Vilen Künnapu loonud arvukalt dünaamilisi, arhitektuuri ja arhitektoonilist maastikku kujutavaid maale, mis väljendavad koha tunnetatavat energeetikat, mitte niivõrd geograafilist asukohta.

Näituse "Loov energeetika" rõhuasetus on Künnapu suuremõõtmelistel värvikirevatel ja tervendavalt mõjuvatel maalidel. Kolm näitusel eksponeeritavat maali on valminud spetsiaalselt selle näituse tarbeks. Näitamisele tulevad ka Künnapu loodud kollaažid aastast 2016 ja arhitektoon "Päikesetorn".

Näituse avamisel, 30. juunil kl 19.00 astuvad muusikalise performance'iga üles:
Lea Dali Lion,
PVC16 ja Steve Vanoni Californiast.

1. augustil kell 18.30 toimub Fahle Galeriis vestlus maalikunstnik Vilen Künnapuga. Kunstnikuga vestlevad Ingrid Peek, Heidi Paju, Meelis Tammemägi jt. Vestlusõhtul avab kunstnik oma mitmekülgse loomingu tagamaid, viies meid jalutuskäigule maalitud majade ja maastike vahele. Arhitekti ja spirtualistina näeb Vilen nii majade kui ka maastike puhul sügavamale, kui esimene valgustpeegeldav värvikiht. Nõnda kirjeldabki kunstnik oma teostel värvikalt arhitektuuri ja looduse energeetikat, andes pintslilöökidega edasi emotsioone, mis silmaga nähtav ja nähtamatu temas esile kutsuvad. Vileni lõuenditel peegelduv looming on koloriitne, positiivne ja metafoorne, täis arhitektuurseid ruunimärke ja suunavaid sümboleid. Räägime kunstnikuga kunstist, arhitektuurist - olevikus ja tulevikus, sellest kas ja kuidas elukeskkond inimest muudab, kas silmaga nähtav võib ravida või hoopis haiget teha. Osalemine tasuta. Vestlusõhtu kestab kuni kl 22-ni.

Vaata veel: