browser warning text

Voronja XII korternäitus: KIWA "Mikrorajoon. Valitud seosed."

Sel korral muutub Voronja galeriiks lausa kolm korterit korraga. Vabriku 3 on vist ainus elumaja Tartus, millel on oma FB-lehekülg ning millest on Tartu Postimees kirjutanud lausa kaheleheküljese artikli. Nüüd on võimalik teil ise tulla majaga tutvuma.

Korteris nr 19 võtab teid vastu Bua, kes on seal elanud pool aastat. Kui ilmnes, et tuleb hakata endale uut kodu otsima, oli see korter esimene, mida ta vaatama läks. Bua armus koheselt korteri kõrgetesse lagedesse ja avaratesse akendesse. Millises 30 ruuduses korteris on 5 kõrget akent? Ning need suured aknalauad, mis on just unistavaks väljavaatamiseks loodud. Üsna kummaline kivilahmakas ju siin "väikesest puust linnas". Kulunud pudisev roosa fassaad, keerdtrepid, imelikud rõdud, uhked ovaalsed nurgad. Kõik see meeldis talle kohe ning sisse kolides on maja muutunud Buale aina armsamaks.

Korteris nr 20 elab Jaanus. Ta on, väikeste mööndustega, seal olnud alates 2013. aastast. Sellesse majja kiindus ta ühel palaval juunikuu päeval minutitega ning kui ta sisenes oma tulevasse korterisse oligi kohe kõik selge. See eriti hubane kodu on ta alati enda rüppe tagasi tõmmanud. See koht on parim paik, kus oma igapäevase teatritöö juurest naasta mõnusalt puhkama ja olema.

Korteris nr 21 elab aga Urmas, kes kolis Vabriku tänavale juba eelmisel sajandil, siis kui maja ees oli munakivisillutis ja mustlaste hobused jooksid hommikuti juridicumi taha koplisse. Alates 1999. aasta suvest on selles korteris elanud kokku 16 inimest, kes kõik on sinna jätnud oma jälje. Nüüd on see Urmase kodu. Tema jaoks on seal eriti olulised raamatukogu, kus maailma poliitiliste teemade üle mõelda, ja köök, kus maailma maitseid kokku segada. See korter võtab alati kõik head inimesed rõõmuga vastu.

Läbi kolme korteri esitleme sel korral KIWA loomingut, mille üle on meil väga hea meel. KIWA oli, on ja jääb Voronja galerii jaoks märgilise tähtsusega kunstnikuks. Tänu KIWAle sai Voronja galerii neli aastat tagasi Peipsiveerel hoo sisse, kui me vana kalurimaja paadikuuris tema kureeritud näituse "Ajutine valitsus. Nelikend aastat punki.", kus tollal osales üle 60 kunstnikku/punkarit. Nüüd, neli aastat hiljem ootame teid näitusele, kus on esindatud ainult KIWA teosed.

Näituse avamine 15. märtsil 2017 kella 18-21 ning näitust saab veel näha 18. ja 19. märtsil, kella 12-17 ning 1. ja 2. aprillil kella 12-17.

Vaata veel: