browser warning text

Võru Kunstikooli aastanäitus "Rohkem kui 100"

Võru Kunstikooli näitus "Rohkem kui 100!" on kingitus Eestile ning see kätkeb endas visualiseeritud Eesti lugu.

Lugu ajaloost ja minevikust, meie kunstiajaloost, lugu tänapäevast, selle aktuaalsetest probleemidest, Eestimaa looduse rikkusest, vaatamisest iseendasse ning laste ja noorte arusaamu tulevikust, ajast, mil nemad on kord suured. Näitus annab külastajale võimaluse nii äratundmisrõõmuks kui mõtisklusteks nii mineviku kui tuleviku Eesti kontekstis. Vahetu ja värvikas noorte kunst on alati nauditav, sest tööd on tehtud sajaga!

Kunsti ja loominguga tegelemine on noorele inimesele üks elu tundmaõppimise viise, nii iseenda kui meid ümbritsevaga – ja selleks on enam kui 100 viisi ja võimalust: vaadelda, mõtiskleda, arutleda, kavandada, harjutada, analüüsida, korrigeerida, visualiseerida, panustada, parandada, tunnetada, süveneda jne.

Kunstikooli aastanäitusel esineb rohkem kui sada kunstihuvilist last ja noort ning Võru linnagalerii kõikides saalides on eksponeeritud suurnäitus üle kolmesaja käesoleval õppeaastal valminud tööga. Näitusel astuvad üles kõik kunstiõpilased, noorimad neist on alles 5-aastased.

Kunstikooli põhiõppe lõpetamisel teeb iga õpilane praktilis-uurimusliku töö. Selle hulka kuulub ka oma töö kaitsmine. Kunstikooli XV lennu lõpetajaid on tänavu 9 vaprat noort: Sandra Sulg, Aliis Lang, Emma Anete Samuel, Katre Harak, Elise Marie Kõiv, Elise Marie Olesk, Netty Künnerpä, Birgit Leetjõe ja Kertu Peelo. Lõpetajad valutavad oma südant võrdõiguslikkuse, sõltuvuste ja ülekohtu pärast maailmas, samas räägivad noored oma hobidest, vahvatest metafooridest ja eesti keelest ning noorele inimesele omaselt tunnetest. Tule kuulama ja vaatama! Noored kunstnikud kaitsevad oma töid näituse avamisel, 21. mail 2018 kell 16.00 linnagalerii II korruse saalis. Tänavusi lõputööde tegijaid juhendasid õpetajad Angela Orro, Tanel Tolsting ja Tiina Suumann.

Kunstikooli aastanäitus ei ole ainult Võru linna laste, vaid kogu maakonna suursündmus, sest koolis õpib lapsi kõikidest ümberkaudsetest valdadest. Ilusat kevadet ja toredaid kunstielamusi kõigile!

Liia Leppik

Galerii on avatud tööpäeviti kl 12.00-18.30 ning Võru Kandles toimuvate ürituste ajal.

Sissepääs tasuta.

Vaata veel: