browser warning text

VRWandlung - Saksa kevad

Kafka „Metamorfoos“ kui virtuaalreaalsus

Kas olete kunagi soovinud olla mõne maailmakirjanduse klassikalise teose peategelane? Jah? Nüüd on teil selleks võimalus! Ja veel milline: Saksa Kevad 2018 ajal saate kehastuda 20. sajandi ühe olulisema novelli, Franz Kafka „Metamorfoosi“ peategelaseks Gregor Samsaks. Kuidas? Tänu Eesti Goethe Instituudis esitletavale fantastilisele virtuaalreaalsuse ruumiinstallatsioonile VRWandlung.

16.aprill, 18.00 - installatsiooni avab Kafka ekspert Reiner Stach

VRWandlung
VRWandlung on interaktiivne ruumiinstallatsioon, mille töötasid välja ühe Tšehhi iduettevõtte meeskond ning kunstiline juht ja režissöör Mika Johnson. Nüüd tuleb see Tallinna. Selles installatsioonis saab külastaja astuda jutustusse täpselt sellel hetkel, kus Gregor Samsa muutub putukaks. Nii nagu Samsa, leiavad ka virtuaalreaalsusprillide kasutajad end maailmast, kus kõik tuttav on kummaliselt võõras – ka omaenda keha. Kõigepealt tuleb oma uut, koletislikku keha tundma õppida ning tõetruus imiteeritud ruumis liikumine selgeks saada. Aga mis toimub väljaspool seda? Seal nõuab perekond ja ülemus valjuhäälselt sisselaskmist!

Mis tunne on olla putukas? Ja kas teil õnnestub oma tundlatega võti üles leida ja uks avada? Tulge Goethe Instituuti ja proovige omal nahal järgi, mis tunne on olla põrnikas. Virtuaalreaalsusprillide abil leiate end äkitselt maailmast, kus kõik tuttav on imelik ja võõras, eriti omaenda keha. Tehke läbi metamorfoos ja sukelduge Gregor Samsa maailma!

E, 16.04.2018 - R, 27.04.2018
Tallinna Goethe Instituut
Toom-Kuninga 11
15048 Tallinn
E–R 9.00–17.00

Keel: saksa, inglise, osaliselt eesti keeles
Hind: Tasuta
Gruppidel palume end eelnevalt registreerida: info-tallinn@goethe.de

Tasuta Lähem info ürituste kohta Goethe Instituudi kodulehel: www.goethe.de/syndmused

Aktuaalset infot leiate Facebooki ja Instagrami lehelt: #saksakevad

Saksa kevad aastast 2010
Alates 2010. aastast koordineerivad Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond Tallinnas ja Goethe Instituut üritustesarja „Saksa kevad Eestis”, mille eesmärgiks on tutvustada Saksamaad kui põnevat, loovat, kaasaegset ja mitmekesist riiki. Peamiseks sihtrühmaks on noored inimesed ja ürituste teemad ulatuvad kultuurist ja keelest majanduse ja teaduseni.

Vaata veel: