browser warning text

XI Klavessiinifestival: Michael Borgstede (Saksamaa)

21.-28. IV 2018 leiab Tallinna olulisemates kontserdipaikades - Kadrioru lossis, Suurgildi hoones, Ungern-Sternbergi aadlipalees (Teaduste Akadeemia saalis), Mustpeade majas - juba üheteistkümnendat korda aset Klavessiinifestival.

22. aprillil kell 17 astub Kadrioru lossis üles Michael Borgstede, keda peetakse üheks vaimustavamaks oma põlvkonna klahvpillivirtuoosiks, kes esineb nii orelil, haamerklaveril kui klavessiinil. Oma kontsertidel püüab ta edasi anda kontraste ja draamat, retoorikat ja afekte - ideaale, mis kandusid barokist klassitsismini välja.

Michael Borgstede kaks tosinat plaadistust on saanud kriitikutelt palju kiidusõnu - 11 CD-st koosneva Couperini koguteoste salvestis pälvis maineka Gramophone'i väljaandjate auhinna ning nelja CD-ga Händeli süitide kogumik mitmete maade muusikaajakirjade ülivõrdelisi arvustusi.

Borgstede õpetab Kölni Muusikaülikoolis ja annab kontserte solistina ning ansamblistina kogu Euroopas.

Kontserdil kõlab läbilõige klavessiinimuusika mitmetest perioodidest, alates L. Couperinist, F. Couperinist ja J. S. Bachist kuni J. Haydni ja A. Sadikovani.

Lisanfo festivali kava, esinejate ja piletite kohta:

www.tallinnharpsichordfestival.com

https://www.facebook.com/Tallinn-Harpsichord-Festival-123000438389533/?hc_ref=ARTlxtO7YJlE9_DNDF_PFhFCGNrYdghxCyMZd3a4h-Dtb44a9QJmsPsWTHREmKzaQOk&fref=nf

Piletid:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/mitmesugust2/xi-klavessiinifestival-55288/

Vaata veel: