browser warning text

ZUGA liikumise töötuba peredele

Liikumise töötuba peredele kujutab endast mängulist koosolemist kogu perele, kus uue salakeele – liikumise – abil saab iga osaleja jutustada lugu oma rõõmudest ja sellest, mis vahel kurvaks teeb.

Töötoas tekitatakse mängulisi olukordi, mispuhul on kõik võrdsed ning kes keda juhib või juhendab, ei ole teada. Vanemad võivad leida end käest tirituna või laste poolt kättpidi kohale viiduna, samuti vastupidi. Kes on kelle kael ja kes kelle pead pöörab, selgub töötoas. Üksteisele järgnemisest tekib töötoa käigus koreograafia, mida koos tantsida. Töötuba on osa Zuga uue lavastuse ettevalmistusprotsessist, kus tegelasteks vanemad, lapsed ja nende kooselamine. Töötoa käigus sündinud materjal on oluliseks lähteks uue lavastuse loomisel.

Töötuba viivad läbi Zuga liikmed.

​Zuga on sõpruskond tantsijaid ja koreograafe, keda seob kooskõla otsimine läbi mängu. Kes räägivad justkui oma keeles, kus küll puuduvad sõnad, kuid nende poeetilised vestlused tuule, palli, ämblikuvõrgu ja teiste liikumise ja kehaga animeeritud loodusnähtustega on tundelised ja varjundirohked.​ Nende lavastused ja looming on saanud rohkelt tunnustust ja tähelepanu ning reisinud üle maailma.

Töötoas õpitakse avastama ja looma suhtlussituatsioone läbi liikumise ja katsetama erinevaid koostantsimise võimalusi. Treenitakse tähelepanu ja valmisolekut mängusituatsioonis. Üheskoos nii pingutatakse, lõdvestutakse, naerdakse enda üle, aidatakse üksteist kui ka luuakse koreograafiat.

Töötuba toimub 2 grupis. Esimene grupp peresid alustab kell 11 ja teine grupp kell 13.

Registreerimisvorm: https://goo.gl/forms/5pLxBgLXPu0sJ9N62

Vaata veel: