browser warning text


Film > Kinod

Näita kaardil Sulge kaart
AHHAA 4D elamuskino Lõunakeskuses, Tartumaa, Tartu

toimumiskoht

AHHAA 4D elamuskino annab võimaluse ehedalt läbi elada tõeliselt põnevaid seiklusi! Kogetav tunne on sarnane “Ameerika mägedel” sõitmisega, kuid 4D-efekt on veelgi võimsam! Istumise all olev tool kiirendab ja kallutab, näkku puhuvad tuuleiilid ning laest sajab lund! Teisisõnu, 4D elamuskino viib vaataja sõna otseses mõttes filmi sisse!
Elamuse saamiseks on külastajate ees suur ekraan ja proovile pannakse nii meeled kui fantaasia, sest peale ruumilise pildi tajub vaataja mõne minuti jooksul nii liikumist, tuult kui ka vihma. Kino mootoriks on hüdrauline pump ja 500 liitrit õli, mis panevad platvormi liikuma.

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Ringtee tänav 45
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Tallinna maantee 41
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Tartu linn, Ringtee tänav 75
Apollo Kino OÜ

organisatsioon

Telefon (+372) 526 5162 tanel.tatter@apollo.ee
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Estonia puiestee 9
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Estonia puiestee 9
Astri Kino, Ida-Virumaa, Narva

toimumiskoht

Forum Cinemas Astri toob Ida-Virumaa filmisõpradeni iga päev rikkaliku valiku uusimaid filme, mille hulgast leiab meelelahutust igas vanuses ning huvidega kinokülastaja. Kõik suuremad kassahitid esilinastuvad kinos Astri samaaegselt Tallinna ja Tartuga. Filmid on varustatud eesti- ja venekeelsete subtiitritega ja mitmed suurfilmid jõuavad Narva ka vene keelde dubleerituna.

Forum Cinemas Astri asub Narva elu keskpunktis, Ida-Virumaa moodsaima kaubandus- ja meelelahutuskeskuse Astri juurdeehituse kolmandal korrusel. Kino kolm saali (147, 131 ja 131 kohta) pakuvad filmisõpradele rikkalikku filmivalikut ja maailmatasemel heli ning pildikvaliteeti. Kino kaks saali on varustatud tänapäeva kinotehnika absoluutse tipptehnika – digitaalprojektsiooni projektoritega, mis võimaldavad vaatajateni tuua lisaks täisdigitaalsetele filmidele ka ruumilise pildiga 3D-filme. Mugavad kõrge seljatoega kinotoolid on varustatud hea tava kohaselt joogitopsihoidikutega ning tänu tõusvatele pingiridadele on kinokülastajatele tagatud täielik vaateväli kogu ekraanile, samuti on ridade vahele jäetud piisavalt ruumi jalgade väljasirutamiseks. Tõelist kinoelamust pakuvad suured, 10-meetri laiused kergelt kumerad kinoekraanid, mis tagavad projektori valguse ühtlase jaotumise ning tavapärastest lameekraanidest selgema ja teravama pildi.

Lisaks paljudele kaasaegse kino mugavustele pakub Forum Cinemas Astri filmisõbrale maailmatasemel tehnilist kvaliteeti ja head teenindust. Filmide demonstreerimisel tagavad kõrgekvaliteedilise heli tipptasemel Dolby Digital heliprotsessorid ja Kling & Freitag kõlarid.

Kuna tänapäeva kino ei ole pelgalt ainult koht filmide vaatamiseks, siis leiab kinokavast ka mitmeid eriüritusi nagu näiteks igakuised beebihommikud pisipõnnidega kinno tulevatele emmedele-issidele, mis on heaks vahelduseks lastega kodus olevatele vanematele. Samuti on järjest enam publiku poolehoidu võitmas regulaarsed ooperietenduste otseülekanded New Yorgi Metropolitan Operast ja London National Theatre’i draamaetenduste translatsioonid suurel ekraanil. Kinost Astri leiab alati midagi uut ja huvitavat.

Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Tallinna maantee 41
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Küütri tänav 1
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Narva maantee 25
Coca-Cola Plaza

toimumiskoht

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Elva linn, Kesk tänav 30
Forum Cinemas AS

organisatsioon

Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Hiiu vald, Kärdla linn, Rookopli tänav 18 Telefon +372 526 7075
Eesti Vabariik, Harju maakond, Kuusalu vald, Tapurla küla http://www.talvik.ee/
Katusekino, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Mis oleks veel parem koht nautida sumedaid õhtuid koos lummavate kinoelamustega kui mitte avar katuseterrass linnasüdames?

Katusekino on Eesti esimene ja ainukene regulaarne välikino vabas õhus, pakkudes unikaalset võimalust vaadata Tallinna pilvepiiril väärtfilmivalikut aegumatust filmiklassikast, keelatud filmidest ja dokkidest, skandaalsest kinost ning friigi- ja kultusfilmidest värskelt valminud linateosteni.
Kinoseansid toimuvad seitsmel päeval nädalas ning on jagatud erinevateks teemadeks, kultusfilmidest kinoklassikani, valitud huumorist värskete linastusteni, retrospektiividest unikaalsete filmiprogrammideni. Programmi panevad kokku Eesti filminduse parimad tegijad, kaalukas osa valikutest valmib koostöös Pimedate Ööde Filmifestivali programmimeeskonnaga.

Saalis on hetkel 400 kinovaatamise kohta, kohvikuosas veel täiendavalt mõnikümmend kohta lisaks.
Kinotoolideks põhisaalis on mugavad spetsiaalkattega rannatoolid ehk kinolamamistoolid, mis mujal maailmas ennast välikinodes asendamatuna juba tõestanud. Kinotoolide jaoks on kuivad istmekatted alati olemas, et päevase või õhtuse väikese vihmasabina korral saaks õhtul kino vaadata ikkagi kuivadel toolidel. Jahedamate ja tuulisemate õhtute jaoks on igaühele mõeldud soe ja pehme fliistekk, vajadusel saab võtta neid ümber ka mitu.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Viru väljak 4/6 http://www.katusekino.ee/
Katusekino OÜ

organisatsioon

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Nõmme linnaosa, Pärnu maantee 326
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald, Jõhvi linn, Pargi tänav 40 amadeus@concert.ee
Kino Artis

organisatsioon

Telefon (+372) 663 1380 kinoa@kino.ee http://www.kino.ee/
Kino Artis, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Kino Artis pakub julget ja väärt filmivalikut mugavates ja moodsates tingimustes. 181- ja 72-kohalises kinosaalis linastatakse peamiselt Euroopa väärt filme, aga ka Aasia kassahitte ja Ameerika indie-kino.

Alates 1. jaanuarist 2011 on kino Artis üle-euroopalise kinode võrgustiku Europa Cinemas liige. See on 1992. aastal loodud organisatsioon, mis ühendab 68 riigi 566 linnas tegutsevaid kinosid. Europa Cinemas egiidi all näidatakse filme 1005 kinos, kokku 2778 ekraanil. Euroopa Liidu MEDIA programmi finantseerimisel tegutseva organisatsiooni eesmärk on toetada Euroopa filmide linastumist kinodes (sh Aasias ja Ladina-Ameerikas) ning noorele publikule suunatud tegevusi.

Kino Artist haldab Tallinnfilm, 70 aastat Eesti kinomaastikku kujundanud ettevõte, mis seisab ka 2004. aastal väärtfilmikinona uue identiteedi leidnud Sõpruse kino avamise taga. 2005. aastal pälvis Tallinnfilm Europa Cinemas tunnustuse parima noorsootöö eest ning ka täna on Artise kino repertuaaris oluline koht laste- ja noorteprogrammidel.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Estonia puiestee 9 http://www.kino.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Küütri tänav 1 https://www.facebook.com/KinoAteen
Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Viljandi linn, Tallinna tänav 22
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Soola tänav 2 http://www.cinamon.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Pärnu maantee 45
Kino Coca-Cola Plaza, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Coca-Cola Plaza prioriteediks on pakkuda alati parima kvaliteediga meelelahutust ning olla seeläbi eelistatuimaks vabaaja sisustajaks.

Meie eesmärgiks on pakkuda nii suurtele kui ka väikestele filmisõpradele mistahes ajahetkel võimalikult mitmekesist repertuaari ja olla suunanäitajaks ning teerajajaks kohalikul kinomaastikul. Panustame järjest enam filmivaliku mitmekesisusse ja toome siinse publikuni kõik filmimaailma uuendused.

Meelelahutuskompleksis Coca-Cola Plaza toimub kogu aeg midagi põnevat ja huvitavat, sest lisaks eri maade linateostele ning erinevate žanrite filmidele leiab meie kavast stereoskoopilisi ehk ruumilise pildiga 3D-elamusi, Metropolitan Opera ooperietenduste ja London National Theatre’i draamaetenduste otseülekannetest kuni popmuusika staaride show’de ja spordiülekanneteni välja. Coca-Cola Plaza saalides on etendatud ka teatritükke, mis ilmestavad oma uudsete lähenemistega kohalikku teatrielu.

Pealinna esinduskinos on kokku 11 kinosaali 1967 istekohaga. Kino seitse saali on varustatud tänapäeva kinotehnika absoluutse tipptehnika – digitaalprojektsiooni projektoritega, mis võimaldavad vaatajateni tuua lisaks täisdigitaalsetele filmidele ka ruumilise pildiga 3D-filme. Forum Cinemas kasutab maailmas hetkel hinnatuimat Digitaalset 3D-tehnoloogiat firmalt XpanD. 3D-efekt saavutatakse eriliste „aktiivprillide“ (active glasses) abil, mis loovad koos digitaalse kinoprojektor ja spetsiaalse 3D-filmikoopiaga ruumilise pildi ning dünaamilise üldmulje.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Hobujaama tänav 5
Eesti Vabariik, Saare maakond, Kuressaare linn, Raekoja tänav 8 http://www.clubdiva.ee/index.php?page=91
Kino Ekraan

organisatsioon

Kino Ekraan, Tartumaa, Tartu

toimumiskoht

Kino Ekraan on aastakümneid rõõmustanud Tartu ja Lõuna-Eesti filmihuvilisi alati värske ja nii mitmekesise filmivalikuga, kui see kahe saali puhul võimalik on. Kino sooviks on pakkuda võimalikult paljudele erinevatele sihtrühmadele kvaliteetset ja kultuurset meelelahutust, mille tõenduseks on kasvõi see fakt, et lisaks uusimatele linateostele ja hittfilmidele on kinos Ekraan toimunud alates 2008. aastast regulaarsed otseülekanded maailma mainekaima ooperiteatri New York Metropolitan Opera lavalt. Samuti on satelliidi vahendusel jõudnud teatrihuviliste tartlasteni otseülekandes London National Thetre’i draamalavastused ning isegi popmuusika kontsertide translatsioonid. Kinos Ekraan on mängitud ka Tartu Uue Teatri teatrietendusi, mis oma uuenduslike lähenemistega on ilmestanud kohalikku teatrielu ja saanud nii kriitikute kui publiku sooja vastuvõtu osaliseks.

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Riia tänav 14 http://www.forumcinemas.ee/
Kino Sõprus

organisatsioon

Kino Sõprus, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Legendaarne kino Sõprus rõõmustab filmisõpru juba aastast 1955, aastast 2010 vastutab kino opereerimise eest ka filmide maaletoojana tegutsev MTÜ Must Käsi. Peale väikest uuenduskuuri kino ruumides on Sõprus püsinud igapäevaselt avatuna ja pakkunud publikule laia valikut väärtfilme kogu maailmast.

Sõpruse sõbraliku katuse all on oma koha leidnud ka mitmed alternatiivsed kunstiüritused - kontserdid, Comedy Estonia sari, teatrietendused, Mutant Disco ja Haigla poiste tantsuõhtud.

Kinos on 210 mõnusat istekohta, 35 mm ja digiprojektsioon ning Jaan Ruusi nimeline kinobaar. Piletid täishinnaga 5 € ja soodushinnaga (õpilased, üliõpilased, seeniorid) 4 € on saadaval Sõpruse kassas ja Piletilevi müügipunktides.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Vana-Posti tänav 8 Telefon (+372) 644 1919 info@kinosoprus.ee http://www.kinosoprus.ee/
Kinokeskus Cinamon

organisatsioon

Telefon (+372) 630 4113 info@cinamon.ee http://www.cinamon.ee/
Kinokeskus Cinamon, Tartumaa, Tartu

toimumiskoht

Cinamon asutati 2005. aastal, kui avati esimene kino Kaunases, Leedus. Sellest ajast on Cinamon laienenud teistesse riikidesse pakkudes oma klientidele kvaliteetset meelelahutust. Käesoleval hetkel opereerib Cinamon kinosid Kaunases (Leedu), Tartus (Eesti) ja Riias (Läti).

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Turu tänav 2 Telefon (+372) 630 4113 info@cinamon.ee http://www.cinamon.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Uus tänav 3 kinomaja@kinoliit.ee http://kinomaja.ee/
Kuusalu Kinokohvik, Harjumaa, Kuusalu

toimumiskoht

Janno Valdmann oli ka üks Kinokohviku idee algatajatest. Koos režissöör Rasmus Merivooga korraldas ta mõni aeg tagasi väiksele seltskonnale kinoõhtu, kuhu kogunesid mõned endised klassivennad vaatama Dziga Vertovi 1929. aasta klassikateost „Inimene filmikaameraga“. Sellest areneski idee hakata Haku klubis filme näitama – vastav tehnika ja tingimused olid olemas. Kinobussilt saadi laenuks ekraan ja Hardi Volmeri käesoleval aastal valminud värske film „Elavad pildid“.

Rasmus Merivoo kutsus Kinokohviku esimesele seansile aukülalisena ka Kuusalu legendaarse kinomehaaniku Eha Kirrise ehk Kino-Eha, nagu teda siinmail tuntakse. Kino-Eha näitas Kuusalus filme kokku 22 aastat alates aastast 1968. Plaanis oli ka väike meenutamine neist aegadest. Kuna aga esimese Kinokohviku toimumisaeg lükkus Kuusalu rahvamajas toimunud etenduse lõpuaja tõttu tunnikese võrra hilisemaks, jäi seekord vestlusringi jaoks aega ja jaksu napiks.

Inimesi oli filmi vaatamas üle 30. Rasmus Merivoo pakkus välja järgmiseks korraks Ilmar Raagi „Eestlanna Pariisis“ linastamise ja publik tervitas seda ettepanekut tänuga. Samuti avaldati soovi näha kodumaist dokfilmi, noorema põlvkonna režissööri Heilika Pikkovi hiljuti esilinastunud lugu „Õlimäe õied“.

„Elavate piltide“ lõppedes jäi publik Kinokohviku toolidesse istuma. Kino-Eha kommentaar sellele oli: „Üks asi on muutunud sellest ajast, kui mina filme näitasin. Minu ajal jooksid kõik juba tiitrite ajal saalist minema!“

Filmile järgnes väike arutelu seansi üle ning tuli ka kriitikat heli valjuse ja näitlejate teksti kuuldavuse kohta.

„Üks põhjus, miks soomlastel on raske jälgida soomekeelset või eestlastel eestikeelset filmi, on fakt, et inimesed on harjunud vaatama rohkem võõrkeelseid filme ja lugema enda keelt subtiitritest. Üle maailma on tehtud konverentse teemal, kuidas publikule emakeelset teksti kuuldavamaks teha ja seda filmi heliribal esile tuua, kuid päid murtakse selle üle siiani,“ selgitas Rasmus Merivoo.

Rasmus Merivood ja Kinokohvikut tänati ilusa algatuse ja filmielamuse organiseerimise eest südamlikult. Tegu on suure tühiku täitmisega Kuusalu ja üldisemalt ka Eesti kultuurielus. Praegune tendents taastada kinonäitamine igas Eesti punktis nii Kinobussi kui ka teiste ettevõtlike inimeste poolt on sündinud konkreetsest vajadusest ja inimeste soovist näha nii kodumaist kui ka maailma uuemat kino, ilma et peaks selleks sõitma kodumaa teise otsa või rikkuma seadust filmipiraatlusega.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Kuusalu vald, Kuusalu alevik, Kuusalu tee 39
Eesti Vabariik, Valga maakond, Otepää vald, Kääriku küla
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa, Kopli tänav 8
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Papiniidu tänav 40 mai.kino@neti.ee
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Mustamäe linnaosa, A. H. Tammsaare tee 104a
Eesti Vabariik, Rapla maakond, Märjamaa vald, Märjamaa alev, Sauna tänav 2 Telefon (+372) 482 1150
Nõmme kino, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Millal hakati Nõmmel filme näitama, pole täpselt teada. Aga peaaegu kindel on see, et kinoskäimise komme on siin vähemalt sama vana või vanemgi kui eesti filmi ajalugu. Leidis ju vendade Lumière'ide leiutis õige kiiresti tee ka Eestisse. Alguses oli vabaõhukino – vabaõhulavad paiknesid nii Nõmme restorani aias Pärnu maantee ääres kui ka Nõmme Heakorra Seltsi aias Valdeku (Waldecki) ja Õie (Datshi) tänava vahel. Esimene neist oli rajatud juba 1880. aastatel, teine koos seltsi majaga 1909. aastal.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Nõmme linnaosa, Pärnu maantee 326
Pärnu Apollo kino, Pärnumaa, Pärnu

toimumiskoht

Apollo kino Pärnus.

Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Lai tänav 5 info@apollo.ee http://www.apollokino.ee/cinema
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Rakvere linn, Friedrich Reinhold Kreutzwaldi tänav 2a kino@rakvereteater.ee
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Ranna puiestee 3a
Solaris Kino, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Meie missioon on olla kvaliteedimärk ja teerajaja nii Eestis kui kogu lähiregioonis. Pärast suuri tehnilisi arendustöid on Solaris Kino regiooni esimene täisdigitaalne kinokeskus, millega suudavad konkureerida vaid üksikud parimad kinod maailmas. Pingutame iga päev, et pakkuda Solaris Kino külalistele maailma parimat kinoelamust.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Estonia puiestee 8 http://solariskino.ee/
SuperNova kino, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

105-kohaline kinosaal “SuperNova” on varustatud kaasaegseima projektsiooni ja helitehnikaga. Saalis on kasutusel Eestis esimene 4K-resolutsioonis digitaalne kinoprojektor. Sony SRX-R515 projektor võimaldab esimesena Eestis kinoekraanile luua üliterava 4K resolutsioonis kujutise (4096 × 2160 pikslit).

Regulaarne filmiprogramm “SuperNova” kinos koostatakse hariduslikel eesmärkidel ning toimub õppetöö raames.

“SuperNova” kinosaal on ka tudengifilmifestivali “Sleepwalkers” toimumiskoht ning siin leiavad regulaarselt aset filmide esilinastused, filmide analüüs õppejõudude poolt ja kohtumisõhtud autoritega.

Kinosaali akustilise projekteerimise teostas Akukon Oy. Helitehnika lõpphäälestuse viis läbi Anders Uggelberg firmast Procella Audio. Sony 4K-digiprojektori seadistas tööle Miterassa OÜ ning Dietrich Dumke Sony Europe esindusest. Kinosaali seadmed tarnis ja paigaldas OÜ Digital Emotions. Saali ametlik avamine toimus 14. aprillil 2013.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Narva maantee 27 elari.lend@tlu.ee http://www.kinosupernova.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Mustamäe linnaosa, Ehitajate tee 5 http://www.ttukino.ee/kinoklubi.htm
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Uus tänav 3 Telefon +372 646 4068 kinoliit@kinoliit.ee http://www.kinomaja.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Tartu linn, Jakobi tänav 1
Eesti Vabariik, Valga maakond, Tõrva linn, Valga tänav 6
Valga kino Säde

organisatsioon

Eesti Vabariik, Lääne maakond, Haapsalu linn, Suur-Lossi tänav 14
Eesti Vabariik, Harju maakond, Viimsi vald, Viimsi alevik, Randvere tee 11 http://www.viimsikino.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Rataskaevu tänav 10
Zaal, Tartumaa, Tartu

toimumiskoht

Zaal on Tartu Raekoja platsil asuv hubane ruum, kus asub Eestis ainulaadne spordikino. Samuti saab Zaalis läbi viia koolitusi, koosolekuid, vastuvõtte ja muid üritusi. Zaal pakub kõige kaasaegsemat tehnikalahendust, kus tähelepanu on pööratud väga heale kvaliteedile nii helis kui pildis.

Raekoja plats 10, 51004