browser warning text


Muusika > Kontserdisaalid

Või kasutame ikkagi ka seda?

Näita kaardil Sulge kaart
Eesti Vabariik, Lääne maakond, Haapsalu linn, Karja tänav 1 https://www.facebook.com/APTEKHaapsalu
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Peipsiääre vald, Alatskivi alevik, Hirveaia tänav 1
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Estonia puiestee 9
Eesti Vabariik, Järva maakond, Paide linn, Anna küla
Eesti Vabariik, Saare maakond, Kuressaare linn, Lossi tänav 6
Eesti Vabariik, Harju maakond, Raasiku vald, Aruküla alevik, Tallinna maantee 38
Eesti Vabariik, Harju maakond, Viimsi vald, Haabneeme alevik, Rohuneeme tee 1/7
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Tartu maantee 17
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Võidu prospekt 2
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Vabaduse väljak 10 Telefon (+372) 516 0196 phillyjoesjazzbar@gmail.com http://www.facebook.com/phillyjoes
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Tatari tänav 13
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Tatari tänav 13
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Eesti muusikaõppeasutuse loomise idee tõusis päevakorda Esimese maailmasõja eelõhtul Estonia Seltsi Muusikaosakonna (EMO) segakooris, kuid reaalsema kuju võttis see alles 1918. a alguses, mil kavandati juba kõrgema muusikakooli (instituudi või konservatooriumi) loomist. Estonia Seltsi peakoosolek 17. novembril 1918 otsustas küsimuse jaatavalt. Kooli "põhjuskiri" võeti vastu 9. mail 1919 ning kinnitati haridusministri poolt 10. septembril.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Rävala puiestee 16 Telefon (+372) 667 5700 ema@ema.edu.ee http://www.ema.edu.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Tatari tänav 13
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Tatari tänav 13
Eesti Muusikaakadeemia

toimumiskoht

Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Viljandi linn, Tasuja puiestee 6
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Gonsiori tänav 27 http://err.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Raekoja plats 1
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Lossi tänav 15 http://www.tmk.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Elva linn, Kesk tänav 30
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Elva linn, Pargi tänav 8
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Elva linn, Kesk tänav 32
Estonia kontserdisaal, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Tere tulemast Estonia kontserdisaali – saali, mida armastavad interpreedid, kiidavad kontsertide korraldajad ning hindab rahulolev publik!

Meie kogenud meeskond muudab Teie viibimise selles kaunis saalis ainukordseks ning meeldejäävaks sündmuseks. Kaunis Estonia teatrimaja on koduks Rahvusooperile Estonia, Eesti Kontserdile ning Eesti Riiklikule Sümfooniaorkestrile.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Estonia puiestee 4 Telefon (+372) 614 7760 info@concert.ee http://www.concert.ee/eesti/tallinn/estoniakontserdisaal/index.php
Estonia teatrisaal, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

1865. aastal asutati Tallinnas laulu ja mängu selts “Estonia”. Näitemänguga alustati selles 1871. aastal. Edasine teatritegemine oli suhteliselt juhuslik, teatritegemisest kui traditsioonist võib rääkida alles alates 1895. aastast, mil seltsis hakati lavastama laulumänge, rahvatükke, naljamänge, enamasti laulu ja tantsuga; XX sajandi algul jõudis lavale aga juba tõsisem draama.

1906. aastal loodi seltsi baasil lavastajate ja näitlejate Paul Pinna ning Theodor Altermanni eestvõtmisel kutseline teater “Estonia”, mis jäi seltsiga ning 1908. aastal asutatud Eesti Teater “Estonia” Osaühisusega seotuks kuni 1940. aastani, mil need seoses nõukogude võimu kehtestamisega Eestis saadeti “kodanliku igandina” laiali ja teater natsionaliseeriti. “Estonia” teatril on olnud aja jooksul palju erinevaid nimetusi, kuid aastast 1998 kannab see nimetust Rahvusooper “Estonia” ning tegutseb avalik-õigusliku institutsioonina vastavalt Eesti Vabariigis 1997. aastal vastuvõetud (ja 2002. aastal muudetud) Rahvusooperi seadusele.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Estonia puiestee 4 Telefon 683 1201 info@opera.ee http://www.opera.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Vabaduse väljak 4 http://www.otsakool.edu.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa, Peetri tänav 6
Haapsalu Jaani kirik, Läänemaa, Haapsalu

toimumiskoht

Kui Haapsalu linnakiriku esmane mainimine aastal 1524 ühtlasi ka kirikuhoone ehitusaega tähistab, siis võib linnarahva pühakojavajadust seostada maal puhuma hakanud uute usutuultega, mis segadusi ja rahutust külvasid. Mõnevõrra sümboolne, et uus, kuid tõenäoliselt keskaegse aida müüridele ehitatud pühakoda, vanale usaldusväärsele kaupmeesrahva kaitsepühakule Nikolausele pühitseti. Vanema rajatise ümberehitamine põhjendab ära, miks Haapsalu Jaani kirik ilmakaarte suhtes ebakanooniliselt asetseb: altari leiame lõunast ja kellatorni põhjaküljelt.

Eesti Vabariik, Lääne maakond, Haapsalu linn, Kooli tänav 6 Telefon +372 473 7166 haapsalu@eelk.ee http://www.eelk.ee/h_haapsalu_jaani.html
Haapsalu Toomkirik, Läänemaa, Haapsalu

toimumiskoht

Toomkirik on romaani stiililt gooti stiilile üleminekuaja nähtus. Romaani stiilile viitab seinapiilarite kapiteelidel kujutatud taimornament ja gooti stiili märgivad teravkaarvõlvid.Ainulaadne on toomkiriku ümara põhiplaaniga ristimiskabel, sarnaseid on teada ainult Itaalias. Kabel on tõenäoliselt ehitatud 14.sajandi teisel poolel ja pühitsetud neitsi Maarjale. Täiskuuöödel ilmub kabeli aknale Valge Daami kujutis.

Eesti Vabariik, Lääne maakond, Haapsalu linn, Posti tänav 34 Telefon (+372) 473 7166 haapsalu@eelk.ee http://www.haapsalulinnus.ee/?id=1012
Haapsalu kuursaal, Läänemaa, Haapsalu

toimumiskoht

Haapsalu kuursaal on ainus algsel kujul säilinud kuursaal Eestis.
Pikka aega arvati, et hoone ehitati valmis alles 1905. aastal, kuid ajaloolaste viimased uurimused näitavad, et kuursaal seisab Promenaadil ilmselt juba 1898. aastast.

Lisaks oma arhitektuurilisele väärtusele on Haapsalu kuursaalil muljetavaldav ajalooline ja kultuuriväärtuslik taust. Kuursaal koos selle kõrval asuva kõlakojaga oli eelmise sajandi esimesel poolel üks Haapsalu suvituselu keskpunkte. Seal mängis orkester kaks korda päevas, esinemas käisid näitlejad ja muusikud Tallinnast, see oli koht, kus inimesed kokku said ja aega veetsid.
Hoones asusid restoran koos abiruumidega, mängutoad ning raamatukogu.

Eesti Vabariik, Lääne maakond, Haapsalu linn, Promenaadi tänav 1 Telefon (+372) 475 7500 info@haapsalukuursaal.ee http://www.haapsalukuursaal.ee/
Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Tartumaa, Tartu

toimumiskoht

Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli ehk lühidalt Elleri kooli algus langeb kokku eestikeelse professionaalse muusikahariduse algusega 1919. aastal, mil Tallinnas avati üks ja Tartus kaks muusikakooli. Tänane Elleri-kool loeb oma alguseks neist Tartu koolidest ühte, Eesti Helikunsti Seltsi Tartu Kõrgemat Muusikakooli, mis alustas direktor Juhan Aaviku (1884–1982, direktor 1919–1925) juhtimisel tegevust kooli praegustes ruumides Lossi tänav 15. Tartu Kõrgemast Muusikakoolist kujunes mõne aasta jooksul Lõuna-Eesti muusikahariduse keskus ja tähtsamaid muusikaõppeasutusi kogu Eestis.

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Lossi tänav 15 Telefon (+372) 742 3705 kool@tmk.ee http://www.tmk.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Sauna tänav 1
Hopneri maja, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Maja Raekoja platsi ääres on väga kauni arhitektuuriga ja suure ajaloolise väärtusega. Esmakordselt mainitakse seda hoonestust 1352. aastal. Arhitekt Teddy Böckleri hüpoteesi järgi oli kinnistul tornelamu. 1367. aastaks oli siia tekkinud hooneplokk, mis kuulus kahele selle aja tuntumale linnakodanikule - Heydemann' ile, kes arvatavasti oli hiljem raehärra ja sama tiitliga Hermann de Hove' le.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Raekoja plats 18 Telefon 6 455 321; 6417275 http://hopnerimaja.eu/
Juuru Mihkli kirik, Raplamaa, Juuru

toimumiskoht

Juuru hakatud kirikut ehitama. Otsitud selleks sobivat kohta. Arutatud ja peetud nõu, kuid õiget paika pole osanud keegi näidata. Pandud siis härjad vankri ette, laotud raske kivikoorem peale ja lastud nad sihitult minna. Otsustatud nii: kuhu kivikoorem ümber läheb, sinna ehitatakse kirik. Härjad vedanud koormat hulk aega. Viimaks jäänud vankri rattad suure tamme juure taha kinni ja kivikoorem vajunud küljeli. Sinna ehitatudki kirik ja pandud talle nimeks Juuru kirik.

Eesti Vabariik, Rapla maakond, Juuru vald, Juuru alevik, Tallinna maantee 24 Telefon (+372) 484 4158 juuru@eelk.ee http://juurukirik.ee/
Järva-Jaani kirik, Järvamaa, Järva-Jaani

toimumiskoht

Järva- Jaani ühelöövilise kiriku ehitamisele on asutud arvatavasti 13. sajandi lõpul või 14. sajandi I veerandil. Kirik on pühitsetud Ristija Johannesele. Algselt ilma läänetornita (alles 1881. a) ehitatud kirik koosneb kolmetraveelisest pikihoonest ja väiksemast nelinurksest kooriruumist. Hilisem juurdeehitus on põhjaseinas asuv käärkamber.
Järva- Jaani kirikule on iseloomulikud suured kuplitaolised roieteta võlvid. Lihtsad vööndkaared on kõrged ja toetuvad lühikestele seinapiilaritele. Võidukaar algab madalalt ning seda toetab krutsifiksiga rõhtpuu, millele on tähendatud mitmed kirikulooga seotud daatumid.

Eesti Vabariik, Järva maakond, Järva-Jaani vald, Järva-Jaani alev, Pikk tänav 27a Telefon 386 3114 jarva@jaanieelk.ee
Jõelähtme Püha Neitsi Maarja kirik, Harjumaa, Jõelähtme

toimumiskoht

Jõelähtme Püha Neitsi Maarja kirik on üks eesti vanimaid kirikuid.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Jõelähtme vald, Jõelähtme küla Telefon (+372) 6033087 http://www.maarjakirik.ee/
Jõgeva Muusikakool, Jõgevamaa, Jõgeva

toimumiskoht

Läbi aegade on kool olnud linna kultuuri- ja muusikaelu keskuseks. Lisaks oma õpilaste esinemistele annavad siin kontserte ka paljud eesti professionaalsed muusikud. Jõgeva linnal on hea koostöö Eesti Kontserdiga, kelle ansamblitele ja solistidele on Jõgeva Muusikakooli saal saanud juba tuttavaks esinemispaigaks. Jõgeva Muusikakooli õpetajad on ikka olnud linna tuntumate muusikakollektiivide juhid või neis osalejad – olgu tegu siis kooride, ansamblite või orkestritega. Olulist rolli mängivad ka kooli vilistlased, kelledest kaks töötab tänases muusikakoolis õpetajatena. Vilistlasi jagub ka kõigisse linna muusikakollektiividesse.

Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Jõgeva linn, Suur tänav 12 Telefon 77 21 338; 53 412 776 info@muusikakool.edu.ee http://www.muusikakool.edu.ee/uus/
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald, Jõhvi linn, Pargi tänav 40
Jõhvi Kontserdimaja, Ida-Virumaa, Jõhvi

toimumiskoht

Jõhvi kontserdimaja värvikirev ajalugu ulatub aastasse 1491. Praeguse moodsa Jõhvi kontserdimaja asemel laius historitsistlikke tunnusjoontega Jõhvi mõis ning mõisahooneid ümbritses avar park, mis tänapäevalgi, asudes kontserdimaja kõrval, märgib mõisa kunagist hiilgust.

Praegu aga asuvad kontserdimajas kino Amadeus, Jõhvi Linnagalerii, Jõhvi Muusikakool, Jõhvi Huvikeskus ning kohvik Mozart & Catering.
Jõhvi kontserdimaja on suurepärane valik erinevate sündmuste korraldamiseks. Siin on võimalik korraldada konverentse, seminare, näitusi, messe, pidulikke vastuvõtte, klassikalisi kontserte, balletietendusi, balle, rokk-kontserte jm.

Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald, Jõhvi linn, Pargi tänav 40 Telefon (+372) 334 2000, 334 2001 johvi@concert.ee http://www.concert.ee/
Jõhvi Mihkli kirik, Ida-Virumaa, Jõhvi

toimumiskoht

Jõhvi kesklinnas olev Mihkli kirik on linna vanim hoone, mille ehitusajaks arvatakse 13.saj. keskpaika. Kiriku omapäraks on 2m paksused müürid ja linnuslikud elemendid, mis teevad Mihkli kiriku kõige tugevamini kindlustatud kaitsekirikuks kogu Eestis
Täna saad tutvuda kiriku ajaloo ja legendidega ning selle keldrisse rajatud maaaluse muuseumiga audiogiidi vahendusel 6 erinevas keeles. Huvitav teada: Mihkli kirik on Eesti ala suurim ühelööviline kirik. Muuseumis on eksponeeritud Jäbara kalmetest leitud Eesti vanimad raudesemed. Kirik on populaarne kontsertpaik oma unikaalse akustika tõttu.

Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Jõhvi vald, Jõhvi linn, Rakvere tänav 6 Telefon +372 518 7590 info@johvimuuseumiselts.ee http://www.johvimuuseumiselts.ee/
Jüri kirik, Harjumaa, Jüri

toimumiskoht

Jüri kiriku suhteliselt madal ja rohuroheliseks värvitud tornikiiver jääb suurel Tallinn-Tartu maanteel sõitjale märkamatuks, samal ajal kui Jüri asula majad väikse vahemaa tõttu ometi teele kätte paistavad. Kirikuaia ja Jüri tammiku põlispuude tihedad kroonid peidavad väheldase kiriku oma varju.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Rae vald, Jüri alevik Telefon 6048 387 juri@eelk.ee http://www.eelk.ee/~kjuri/
Kaarma Peeter-Pauli kirik, Saaremaa, Kaarma

toimumiskoht

Iidsemaid Saare-Lääne kirikuid. 13. sajandi gooti stiilis kirikus leiab keskajast pärinevad seinamaalingud, raidskulptuurid ja ristimiskivi, sellest ajast on pärit ka osad polükroomsed puuskulptuurid. Väidetakse, et torniseina müüritud kivitahvlil on vanimad eestikeelsed kirjaread. Algselt tornita ja ühelööviline kirik oli ehitatud kaitseotstarbeliseks. Kaarma pastoraadi minevik ulatub samuti keskaega. Praegu asub seal EELK Kaarma Peeter-Pauli kogudus.

Eesti Vabariik, Saare maakond, Kaarma vald, Kaarma küla Telefon +372 529 1881; +3724595322 kaarma@eelk.ee http://www.eelk.ee/kaarma/
Kanepi Jaani kirik, Põlvamaa, Kanepi

toimumiskoht

Kanepi Jaani kirik on pilkuköitvalt kaunis pühakoda, mille arhitektiks on Friedrich Siegel. Kirikus on altarimaal "Kristus ristil" (A. Bauer 1857) ja pseudogooti stiilis altar, vabariikliku kaitse all on kaks puust küünlajalga (1810) ning 18. sajandist pärinev kasest tugitool. Kiriku tornitipus on aotäht.

Eesti Vabariik, Põlva maakond, Kanepi vald, Kanepi alevik, Turu tänav 8-22 Telefon +372 501 8593; +372 797 7643
Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Karksi vald, Karksi-Nuia linn, Lossi tänav 1
Karl Jüri Rammi nimeline Sindi Muusikakool, Pärnumaa, Sindi

toimumiskoht

Muusikakool tegutseb Sindi linnas juba 1988. aastast alates. Oma nime sai kool Karl Rammilt, keda kõige enam tuntakse vast laulu „Õrn ööbik“ autorina. Ramm oli oma eluajal aktiivselt tegev Sindi linna muusikaelus, luues sinna mitmeid koore ja töötades muusikaõpetajana. Samuti asutas ta Sinti Eesti esimese poiste puhkpilliorkestri.

Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Sindi linn, Kooli tänav 9 Telefon 53093263 muusikakool@sindi.ee http://sindimuusikakool.edicypages.com/
Kaurikooli saal, Lääne-Virumaa, Rakvere

toimumiskoht

Muusika- ja kunstikool Kaur on tegutsenud Rakveres erahuvikoolina aastast 1999, enne tegutseti Kauri lasteaia juures muusikaringidena.

Muusikaosakonnas õpetatakse mitmeid populaarseid erialasid, nagu klaver, kitarr, plokkflööt, viiul ja akordion, kuid ka haruldasemat klavessiini eriala. Muusikainstrumente võib õppima asuda ka suhteliselt varakult, oleneb sellest, kas lapsele on on pill paras ja kas ollakse valmis nii tunnis keskenduma kui ka kodus harjutama.

Suured avalikud kontserdid toimuvad tavaliselt 3 korda aastas – jõulukontsert, vabariigi aastapäeva kontsert kirikus, kevadkontsert, traditsiooniks on saanud laste- ja noorte vanamuusikafestivali ning laste balletifestivali korraldamine, rahvusvahelise tantsupäeva tähistamine. Maalinäitused on tavaliselt üleval Kauri lasteaias või Art Cafeś, suviti korraldatakse koolis 1-2 õpilastele ja huvilistele mõeldud nädalast kunstilaagrit, kus võimalusel ka näiteks looduses maalida saab.

Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Rakvere linn, Lydia Koidula tänav 18 Telefon 3244155 kaurikool@gmail.com http://www.kaurikool.ee/index.php
Eesti Vabariik, Harju maakond, Keila vald, Keila-Joa alevik, Pargi allee Telefon +372 5628 8287 info@schlossfall.com http://www.schlossfall.com/
Kihelkonna kirik, Saaremaa, Kihelkonna

toimumiskoht

Kihelkonna peaingel Miikaelile pühendatud kirik kuulub vanimate Saaremaa pühakodade hulka, kuid oli erandlikult juba algselt kavandatud pikihoonega võrdselt laia läänetorniga.

Kihelkonna luterlik kogudus kuulub Eesti suuremate maakoguduste hulka. Nimelise liikmeannetuse on 2002.a. teinud 583 inimest, ristitud koguduseliikmeid on sellest kaks korda enam. Jumalateenistused toimuvad kirikus igal pühapäeval algusega kell 11.00. Koguduses tegutseb pühapäevakool, naiskoor ja ansambel, peretöö ja palju muud. Koguduse pastoraadis on väike võõrastemaja “Pastoraadi Öömaja” nime all.

Eesti Vabariik, Saare maakond, Kihelkonna vald, Kihelkonna alevik, Kiriku tänav 4 Telefon 045 46 558; 051 77 350 kihelkonna@eelk.ee http://www.kihelkonna.ee/Kihelkonna-kirik
Eesti Vabariik, Järva maakond, Türi vald, Kirna küla, Kirna mõis Telefon (+372) 5647 8299 info@kirna.ee http://www.kirna.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Pärnu maantee 158g
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Põhja-Tallinna linnaosa, Telliskivi tänav 60 info@opentsirkusstage.eu http://www.opentsirkusstage.eu/
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Akadeemia tänav 7 Telefon (+372) 554 5076 laura@koretr13.ee http://www.korter13.ee/
Kumu auditoorium, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Kumu auditoorium on kunstimuuseumi orgaaniline osa, mille mitmekesine programm koosneb filmidest, teatri- ja tantsuetendustest, kontsertidest ja konverentsidest. Auditooriumi sündmused täiendavad Kumu näituseprogrammi või on korraldatud koostöös teiste kultuuriorganisatsioonidega, sidudes sel moel kujutava kunsti muude kultuurivaldkondadega.
Kumu auditooriumi multifunktsionaalne moodsa heli-, video-, kino- ja valgussüsteemidega saal on sobilik erinevate kunstisündmuste ja konverentside läbiviimiseks. 325 m2 saalis (millest 120 m2 võtab enda alla lava) on 245 kohta, kasutada on kontsertklaver ning konverentside jaoks kaks digitaalsüsteemil põhinevat tõlkekabiini.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, August Weizenbergi tänav 34 Telefon (+372) 602 6022 mare.pedanik@ekm.ee http://www.kumu.ee/et/kumu-auditoorium
Kuressaare Muusikakool, Saaremaa, Kuressaare

toimumiskoht

Kuressaare muusikakool avas uksed noortele muusikahuvilistele 1950. aasta sügisel Uus - Roomassaare tänaval asuvas hoones. Alates 1. septembrist 1979. aastast asub muusikakool aadressil Kuressaare linn, Komandandi 9, postiindeks 93812.

Muusikaõpetajatena töötab koolis 27 oma eriala valdavat pedagoogi, kes on saanud muusikalise hariduse Tallinna Riiklikust Konservatooriumist, Eesti Muusikaakadeemiast ja Tartu H. Elleri nim. Muusikakoolist.

Kuressaare Muusikakooli head mainet on aidanud kõrgel hoida iga-aastased õpilaste edukad esinemised regionaalsetel, vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Samuti kontsertesinemised välismaal - Soomes, Rootsis, Saksamaal, USA-s ja Maltal.

Eesti Vabariik, Saare maakond, Kuressaare linn, Komandandi tänav 9 Telefon (+372) 455 4049 muusikakool@kuressaare.ee http://www.kuressaare.ee/muusikakool
Kuressaare linnuse kapiitlisaal, Saaremaa, Kuressaare

toimumiskoht

Osa Kuressaare linnuse ruume on kasutusel ajutiste näituste eksponeerimispaigana, kontserdisaali ja mitmesuguste esindusürituste toimumispaigana kasutatav kapiitlisaal on üks neist.

Eesti Vabariik, Saare maakond, Kuressaare linn, Lossihoov Telefon (+372) 455 4463 muuseum@muuseum.tt.ee http://www.saaremaamuuseum.ee/
Kuressaare lossi ooperimaja, Saaremaa, Kuressaare

toimumiskoht

Saaremaa Ooperipäevad on kasvanud olulise tähtsusega ooperifestivaliks kogu Läänemere regioonis ning saavutanud keskse koha Saaremaa kultuuri- ja turismielus, mille tunnistajaks 2011. aasta Saaremaa parima turismiarendaja tiitel.

Aastat 2008. aastast korraldab ooperipäevi Eesti Kontsert, mille tulemusena on need kasvanud rahvusvahelise tähtsusega mainekaks vabaõhuooperifestivaliks. Igal suvel püstitatakse lossihoovi 2000 pealtvaatajat mahutav Kuressaare lossi ooperimaja, kus ei tehta hinnaalandusi akustika, heli, valguse ega publiku ja esinejate mugavuse arvel.

Eesti Vabariik, Saare maakond, Kuressaare linn, Lossihoov 1 Telefon +372 6 147 700 info@concert.ee http://www.saaremaaopera.eu/
Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Hiiumaa vald, Taterma küla
Eesti Vabariik, Harju maakond, Kuusalu vald, Kuusalu alevik, Kuusalu tee 23
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Nõmme linnaosa, Pärnu maantee 514
Eesti Vabariik, Harju maakond, Saku vald, Jälgimäe küla, Pärnu maantee 541
Eesti Vabariik, Lääne maakond, Haapsalu linn, Haapsalu linn, Kalda tänav 3
Linnahall, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Linnahalli hoonekompleks valmis 1980. aastal. 0riginaalse arhitektuurilise lahenduse eest pälvisid Rahvusvahelise Arhitektide Liidu presidendi kuldmedali ja preemia autorid R. Altmäe ja R. Karp.
Kontserdisaali fuajee avar pind (6000 m2 ) võimaldab korraldada näitusi, kaupade suurmüüke, messe, toodete presentatsioone jm.
Kontserdisaalis (4200 istekohta) saab korraldada mitmesuguseid suurüritusi - festivale,teatri- ja kontsertetendusi, moedemonstratsioone, kongresse, rahvakoosolekuid, spordivõistlusi, kinoseansse jm.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Põhja-Tallinna linnaosa, Mere puiestee 20 Telefon 641 15 00 info@linnahall.ee http://www.linnahall.ee/
Lohusuu kirik, Ida-Virumaa, Lohusuu

toimumiskoht

Peipsi rannal asuv Lohusuu kirik oli Torma abikirik. 1667. a laskis Laiuse lossiomanik Eerik Fleming Lohusuusse puukiriku ehitada ning aastatel 1678-1703 on Lohusuus ka oma kirikuõpetaja olnud. Suuri ohvreid kandes ehitas kogudus endale aastatel 1877-82 uue praeguse kiriku. Orel on valmistatud Vürtembergis Walkeri juures, altaripildi on maalinud kunstnik Krüger Tartust.

Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Lohusuu vald, Lohusuu alevik Telefon +372 772 6234 lohusuu@eelk.ee http://www.eelk.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Suur-Kloostri tänav 16
Merepaviljon, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Kaarja katuse ja läbikumava klaasfassaadiga Merepaviljon koos meeleoluka publikuala, kohviku, näituste ja selle ümber loodava keskkonnaga on tervik, mis täidab Baltikumi suurima jazzifestivali vajadusi ja annab külalistele võimaluse nautida mereäärset linnakeskkonda koos elava muusikaga. Klaaspaviljon annab ka kordumatu võimaluse nautida vaadet loojuvale kevadpäikesele ja jahtidele. Merepaviljonis on mõnusalt soe; vastuvõtualas paiknevad garderoob, pileti- ja plaadimüük, tualettruumid ning ka suur kohvikuala.

Jazzkaare Merepaviljoni asukoht on Tallinna Sadama Vanasadamas Admiraliteedi basseini ääres asuva Sadama Turu parkimisplatsil, Kai ja Kuunari tänava nurgal, ametliku aadressiga Sadama 25/4. Paviljon püstitatakse koostöös joogipartneri Prike, festivali produktsioonipartneri RGB ja asukohapartneri Tallinna Sadamaga.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Sadama tänav 25/4 Telefon +372 666 0030 info@jazzkaar.ee http://www.jazzkaar.ee/et/merepaviljon.html
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Jaan Tõnissoni tänav 3
Mooste Rahvamuusikakool, Põlvamaa, Mooste

toimumiskoht

Mooste Rahvamuusikakool on huvikool, kus saab õppida pilli mängima, laulma ja tantsima ning tundma meie esivanemate muusikalist pärimust

Eesti Vabariik, Põlva maakond, Mooste vald, Mooste alevik Telefon (+372) 797 0602 http://moosterahvamuusikakool.blogspot.com/
Eesti Vabariik, Saare maakond, Muhu vald, Hellamaa küla, Veskimäe
Mustpeade Maja, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

1531. aastal ostsid mustpead maja raehärra Johann Vianti käest ära ning hakkasid seda tollal ülimoodsas renessanss-stiilis ümber ehitama, osutades Tallinna linnale sellega suure teene – mustpeade maja on jäänud Tallinna silmapaistvaimaks, mitmete detailide poolest ainsaks renessansi ehituskunsti näiteks.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Pikk tänav 26 Telefon (+372) 631 3199 info@mustpeademaja.ee http://www.mustpeademaja.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Rakvere vald, Mädapea küla
Narva Aleksandri kirik, Ida-Virumaa, Narva

toimumiskoht

Esimene teade kiriku olemasolust pärineb aastast 1294, mil venelased tungisid üle jõe ja põletasid maha Kiweli suure kirikuküla – Narvia. Hoone on kunagise Zinovjevi malmitöökoja barakk, mis anti koguduse kasutada 1962. aastal, kui praeguse Suurkiriku hoone koguduselt ära võeti.
Kiriku orel on saadud Saksamaalt annetusena, klaasist altarimaal aga valmistatud ja kingitusena saadud 2002. aastal Henn Männikult.

Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Vabaduse tänav 20 Telefon 356 1027 villu.jurjo@hotmail.com http://www.narvakirik.ee/index.php
Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Võidu prospekt 2 Telefon +372 359 9425 http://geneva.ee/
Narva Jazziklubi, Ida-Virumaa, Narva

toimumiskoht

Narva Jazzklubi (NJC) kontserdid pakuvad elamust, lõõgastust, seltskonda ja eluviisi kõigile, kes armastavad head, ausat ja ilusat muusikat. Võtkem tassike jazzi!

Tartu Jazzklubi avas septembris 2013 filiaali Tartu Ülikooli Narva Kolledži uues ja ilusas hoones! Narva Jazz Club on Boriss Parshini Geneva keskuses aastaid tegutsenud jazzklubi traditsiooni edasikandja Narvas.

Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Raekoja plats 2
Narva Muusikakool, Ida-Virumaa, Narva

toimumiskoht

Narva Muusikakool on üks kõige esimestest muusikakoolidest Eestis. Kooli ajalugu sai alguse XIX sajandi lõpus, kui 10. detsembril 1887. aastal avati muusikaseltsi juures muusikakool, edaspidise nimega Narva Muusikakool.

Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Narva linn, Karja tänav 3 Telefon 35 912 65 tatjana.goncharova@narva.ee http://www.narvamuusika.ee/
Niguliste Antoniuse kabel, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Muuseumi töövälisel ajal kasutatav Antoniuse kabel sobib kasutamiseks kultuuriüritusteks, loenguteks, seminariks, presentatsioonideks ja kontsertideks. Ruum mahutab kuni 85 külalist.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Niguliste tänav 3 Telefon (+372) 631 4330, 5343 1052, 644 9903 niguliste@ekm.ee http://www.nigulistemuuseum.ee/et/
Niguliste kirik, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Niguliste on 13. sajandist pärit hilisgooti sakraalarhitektuuri stiilis kirik, mis on pühitsetud kaupmeeste ja meresõitjate pühakule Nikolausele.

Kaasajal tegutseb Niguliste kirik muuseum-kontserdisaalina. Eesti Kunstimuuseumi ajaloolise kirikukunsti muuseumina tegutsev Niguliste eksponeerib ning tutvustab kunstiteoseid seitsme sajandi pikkusest ajaperioodist – keskaegse ja reformatsioonijärgse kunsti paremikku Eestis. Üliväärtuslike hilis-keskaegsete altarite kõrval Põhja-Saksamaalt ning Madalmaadest on Nigulistes võimalik tutvuda puunikerduskunsti, pilt- ja vappepitaafide ning rikkaliku lühtrite, hauaplaatide ja väärismetalli kollektsiooniga.

Niguliste muuseumis eksponeeritav Põhja-Euroopa ühe kuulsaima kunstniku Bernt Notke “Surmatants” on rahvusvaheliselt kõige tuntum keskajast pärinev kunstiteos Eestis. Tegemist on kogu maailmas ainukese säilinud lõuendile maalitud keskaegse surmatantsuga.
Niguliste kirikus korraldatakse orelikontserte ja kirik on iga-aastase Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali keskpunkt.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Niguliste tänav 3 niguliste@ekm.ee http://www.nigulistemuuseum.ee/et/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Niguliste tänav 3
Nordea Kontserdimaja, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Nordea Kontserdimaja esinduslikus ja väga hea naturaalse akustikaga saalis on 1829 istekohta, jagunedes alljärgnevalt 4 tasandi vahel: parteris 1030, 1. rõdul 491 ja 2. rõdul 308 istekohta. Osaline istmete eemaldamine annab täiendavaid võimalusi ürituste korraldamisel, kas seisva publiku kaasamise või muude lahendustena.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Estonia puiestee 9 Telefon (+372) 615 5111 info@tallinnconcerthall.com http://www.tallinnconcerthall.com/
Eesti Vabariik, Saare maakond, Saaremaa vald, Orissaare alevik, Sadama tänav 7
Eesti Vabariik, Valga maakond, Otepää vald, Otepää linn, Koolitare tänav 7 Telefon 765 5109 muusikakool@otepaa.ee http://www.otepaa.ee/
Eesti Vabariik, Järva maakond, Paide linn, Paide linn, Pärnu tänav 18
Eesti Vabariik, Järva maakond, Paide linn, Tallinna tänav 6 Telefon (+372) 385 0211 paide.muusikakool@paide.ee http://paidemuusikakool.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Paldiski linn, Rae tänav 56 http://muusikakool.paldiski.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Vene tänav 28 Telefon +372 559 30 551 prosvet@prosvet.eu http://www.helide.orgõ/
Pärimusmuusika ait, Viljandimaa, Viljandi

toimumiskoht

Pärimusmuusika ait on Viljandi lossimägedes tegutsev kaasaegne kontserdimaja ja kultuurikeskus. Pärimusmuusika aida esimesel korrusel asuvad suur ja väike kontserdisaal, mis mahutavad vastavalt 407 ning 80 inimest. Esimesel korrusel tegutseb ka plaadipood laia valiku pärimusmuusika-alaste helikandjate ning raamatutega.
Aida keldris, majesteetlike telliskivivõlvide vahel, harjutavad pillimehed ning viivad oma tegevust läbi vabahariduskool August Pulsti õpistu ning pärimusmuusika teabekogu.

Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Viljandi linn, Tasuja puiestee 6 Telefon (+372) 434 2070 folk@folk.ee http://www.folk.ee/
Pärnu Eliisabeti kirik, Pärnumaa, Pärnu

toimumiskoht

Aastal 1741 andis Vene keisrinna Jelizaveta Petrovna käsu eraldada riigikassast 8000 rubla uue luterliku kiriku ehitamiseks Pärnusse. Valitsejannalt päris senine eesti Jaani kogudus endale ja pühakojale uue nime: Eliisabet. 25. juunil 1744 pandi paika kirikuhoone nurgakivi, ehitusmeistriteks olid Riiast pärit Güterbock ja Wülbern.
Nupp ja vaskne kukk seati maakivist kiriku tornitippu 27. märtsil 1747, sama aasta 11. septembril võttis raad meistrilt töö vastu. Neid sündmusi märgib peaukse kohal seisev aastaarv: Anno 1747. Kiriku sisetööd aga kestsid ja kirik pühitseti alles 29. märtsil 1750.

Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Nikolai tänav 22 Telefon (+372) 443 1381 parnu.eliisabeti@eelk.ee http://www.eelk.ee/parnu.eliisabeti
Pärnu Kontserdimaja, Pärnumaa, Pärnu

toimumiskoht

Pärnu südalinnas asuv Kontserdimaja valmis 2002.aastal (arhitektid K. Koov, K. Nõmm, H. Grossschmidt) ning seda haldab riiklik etendusasutus Eesti Kontsert. Lisaks Pärnu kontserdimaja meeskonnale töötavad hoones igapäevaselt ka Pärnu Muusikakool, Pärnu Linnaorkester, Muusikatarvete pood (Is Music Team). Avatud on kohvik Cafe Cello.

Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Aida tänav 4 Telefon (+372) 445 5800 pkm@concert.ee http://www.concert.ee/
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Pärnu linn, Mere puiestee 22
Põltsamaa Muusikakool, Jõgevamaa, Poltsamaa

toimumiskoht

Põltsamaa Muusikakool alustas tegevust 1959. aastal. Esimesel aastal alustas õpinguid 50 last, keda õpetas viis õpetajat. 1994. aastast korraldab Põltsamaa Muusikakool igal suvel ka rahvusvahelisi suvekoole.

Eesti Vabariik, Jõgeva maakond, Põltsamaa linn, Lossi tänav 7 Telefon (+372) 775 1444 poltsamaamk@gmail.com http://muusikakool.planet.ee/
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Põlva vald, Põlva linn, Võru tänav 1 Telefon (+372) 799 4265 polva.muusikakool@neti.ee http://muusikakool.polva.ee/index.htm
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Põlva vald, Põlva linn, Kesk tänav 2
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Põlva vald, Põlva linn Telefon (+372) 799 3291 http://www.eelk.ee/h_polva.html
Pühalepa kirik, Hiiumaa, Pühalepa

toimumiskoht

Pühalepa esidiakon ja märter Laurentsiusele pühendatud kirik ehitati arvatavasti 13. sajandi III veerandil (võlviti tõenäoliselt sajandi lõpus) ja on vanim Hiiumaa jumalakodade seas. Peamiselt maakivist ehitatud kirikut, mis algselt oli tornita ja koosnes ühelöövilisest pikihoonest ning koorist koos lõpmikuga, on aegade jooksul muudetud ja täiendatud.

Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Pühalepa vald, Suuremõisa küla Telefon +372 562 10324 http://eelk.ee/h_puhalepa.html
Rahvusooper Estonia, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

1913. aastal valminud Soome arhitektide Armas Lindgreni ja Wivi Lönni projekteeritud juugendklassitsistlik Eesti Teater Estonia hoone oli suurim tollases Tallinnas. Kahetiivalise ehitise ühte poolde kavandati teatri-, teise kontserdisaal. Nii on see tänaseni. Võimsate saalikorpuste vahele jäi algselt madalam restoraniga (Valge saal) keskosa, selle ette aga sammastikuga siseõu, mis maja arhitektuuri eriliselt ilmestas. Teatri- ja kontserdimaja avati pidulikult 24. augustil 1913. Skulptor August Weizenberg kinkis teatrile selle puhul oma kaks kauneimat marmorkuju — “Koidu” ja “Hämariku”, mis ehtisid kunagi teatrimaja Punast saali. Aasta pärast oli teatrimajas juba sõjaväehospidal, käis esimene maailmasõda. Kontserdisaali rõdupoolses osas seati sisse õigeusu kirik. Kuna teatrisaali siiski ei okupeeritud, jätkasid näitlejad etendustega omal kulul.

23. aprillil 1919 tuli “Estonia” kontserdisaalis kokku esimene Eesti parlament — Eesti Vabariigi Asutav Kogu. Teatri ja kogu maa ajaloos algas uus aeg, tehti mitmeid ümberkorraldusi. 1934. aasta ümberehituste käigus (ehitati kinni Valge saali esine, varem siseõuele avanenud rõdu) lisandus teatrimajale veel Roheline saal.

Nõukogude lendurite totaalses pommirünnakus Tallinnale 1944. aasta 9. märtsi õhtul hävis ka Estonia hoone. Teatri- ja kontserdimaja renoveeriti 1940-ndate aastate teisel poolel arhitektide Alar Kotli ja Edgar Johan Kuusiku projektide järgi. Kotli projekt oli inspireeritud 1930. aastate uusklassitsismist või ajastu nõuetele vastavast stalinistlikust klassitsismist. Arhitekt püüdis säilitada hoone Estonia puiestee poolse fassaadi ilmet, ülejäänud fassaadide ilme muutus põhjalikult. Muutus ka interjöör, mis kaotas oma kaunid juugendlikud jooned ja muutus klassitsistlikult rangemaks.

1946. aastal taasavas oma uksed kontserdisaal, 1947. aasta oktoobris ka teatrisaal. Ehitus jõudis lõpule 1951. aastal, kahe saali vahele jääv madalam osa rekonstrueeriti alles aastal 1991 Estonia talveaiana. Maja kuulub tänapäeval endiselt „Estonia” teatrile, selles tegutsevad praegu kolm iseseisvat institutsiooni — ühes tiivas Rahvusooper Estonia ja teises Eesti Kontsert ning Eesti Riiklik Sümfooniaorkester.

2003. aasta sügisel valmis teatris polüfunktsionaalne kammersaal, 2004. aasta sügiseks sai teatrisaal endale ajakohase lavakonstruktsiooni, teatri 100. aastapäevaks 2006. aastal renoveeriti suur saal ja publiku jalutusruumid, valmisid ka uued kohvikud ja baarid.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Estonia puiestee 4 Telefon (+372) 683 1210 info@opera.ee http://www.opera.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Estonia puiestee 4
Rahvusooper Estonia talveaed, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Estonia Talveaed on Estonia teatrihoone sisehoovi ehitatud saal. 75kohaline Talveaed valmis 1991. aastal ning mahutab vastuvõttudel seisma ka kuni 130 inimest.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Estonia puiestee 4 Telefon 683 1201 info@opera.ee http://www.opera.ee/
Rakvere Kolmainu kirik, Lääne-Virumaa, Rakvere

toimumiskoht

Esimesed teadaolevad andmed vaimulike kohta Rakveres pärinevad 13. saj keskelt, ent linna- ja kihelkonnakiriku kohta alles 15. sa agusest. 1400 kurdavad Rakvere kiriku vöörmündrid oma kirjas Tallinna raele, et müürseppmeister Simon on jätnud kiriku ehitustööd pooleli ja lahkunud. Palutakse Simon Rakverre tagasi saata. Ilmselt seda siiski ei sündinud, sest 1427.a saavutatakse kokkulepe Tallinna müürseppmeistri Andreasega, kes nähtavasti lõpetabki ehituse.

Basilikalaadset tüüpi kivikiriku ehitamisega jõuti lõpule 1430.a paiku. Tollest peaingel Miikaelile pühendatud ehitisest on praeguseks säilinud põhiplaan, torn, selle müüritrepp, akende teravkaared ja osaliselt piilarid.

Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Rakvere linn, Pikk tänav 19 Telefon (+372) 324 3928 rakvere@eelk.ee http://www.kolmainu.ee/
Rakvere Muusikakool, Lääne-Virumaa, Rakvere

toimumiskoht

Rakvere Muusikaalgkool alustas tegevust 19. märtsil 1945. aastal. Otsus kooli loomise kohta oli juba 1944. aasta talvel Leningradis valmis. Kuid luba veel kooli käima ei pannud. Alustada tuli täiesti tühjalt kohalt..

Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Rakvere linn, Posti tänav 6b Telefon 32 55 743 rakmuusika@hot.ee http://www.rakveremuusikakool.edu.ee/
Rapla Maarja-Magdaleena kirik, Raplamaa, Rapla

toimumiskoht

Legendi kohaselt ehitati Rapla kihelkonna esimene kirik Kuusikule kruusamäe otsa. Asja sellest ehitusest aga ei saanud: ükskõik kui palju ehitajad ka ei pingutanud, töö edenes visalt. Lõpuks said ehitajad aru, et see koht pole Jumalale meelepärane. Proovisid siis kirikut Raikkülasse ehitada, kutsusid mungadki appi. Töö ikka ei edenenud. Mungad palusid öö otsa kiriku müüridel, kuid seegi ei aidanud. Jätsid siis mehed töö katki ja pöördusid nõu saamiseks targa poole. See käskis härjad vankri ette rakendada ja lasta neil ise kivikoormaga astuma hakata. Kus härjad seisma jäävad, seal ongi õige kiriku ehitamise koht. Härjad möödusid Rapla mõisast, sammusid üle jõe ja peatusid hiiepuu all. Nii otsustatigi kirik Vigala jõe äärde rajada.

Eesti Vabariik, Rapla maakond, Rapla vald, Rapla linn, Kalda tänav 1 Telefon 485 5504; 48 55470 rapla@eelk.ee http://www.eelkrapla.ee/
Rapla Muusikakool, Raplamaa, Rapla

toimumiskoht

Rapla Muusikakool on asutatud 1971 aastal. Kool on Rapla Valla huviharidusasutus.

Muusikakooli eesmärgiks on luua muusikaliseks huvihariduseks vajalikud tingimused, mis arvestavad laste individuaalset arengut. Õpikeskkond on andeid väärtustav ja isiksust arendav. Oma tegevusega rikastab kool Rapla Valla kultuuri- ja hariduselu.

Eesti Vabariik, Rapla maakond, Rapla vald, Rapla linn, Sauna tänav 12 Telefon 555 25 473; 48 55 692 muusikakool@rapla.ee http://www.raplamuusikakool.edu.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Kose vald, Ravila alevik, Ravila tee 21 Telefon +372 507 8055 info@ravilamois.ee http://www.ravilamois.ee/
Reigi kirik, Hiiumaa

toimumiskoht

Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Hiiumaa vald, Pihla küla
Rudolf Tobiase nimeline Kärdla Muusikakool, Hiiumaa, Kärdla

toimumiskoht

R.Tobiase nimeline Kärdla Muusikakooli eelkäija, Kärdla Lastemuusikakool loodi 1960 a. Algul tegutseti hajutatult kultuurimajas ning õhtukeskkoolis kuni 1963. aastani, mil anti koolile osa sõjakomissariaadi majast Komsomoli väljakul (praegu Vabrikuväljak). 1973. aastal omistati koolile helilooja Rudolf Tobiase nimi. Praegust nime kannab kool alates 1991. aastast. 1993. aastast on kool linna allasutus.

Eesti Vabariik, Hiiu maakond, Kärdla linn, Uus tänav 4 Telefon (+372) 463 2148 kardlamu@gmail.com http://www.kardlamu.edu.ee/kool/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Saue vald, Ruila küla
Räpina Muusikakool, Põlvamaa, Räpina

toimumiskoht

Räpina Muusikakool on loodud 01. septembril 1987. 22 aastat töötas muusikakool aadressil Jõe 4, mis on tuntud ka Koiva maja nime all. 2009. a oktoobrist on kooli aadressiks Pargi 28 ning kooli praegused ruumid asuvad Sillapää lossi 2. korrusel. Kooli tuleb siseneda lossi peauksest paremal asuvast muusikakooli uksest.

Eesti Vabariik, Põlva maakond, Räpina vald, Räpina linn, Pargi tänav 28 Telefon (+372) 799 9530 muusikakool@rapina.ee
Saku Suurhall, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Saku Suurhall on Eesti suurim kontserdi- ja spordihall. Hall ehitati 2001. aastal ning see mahutab 10 000 inimest. Tavaliselt peetakse seal korvpalli- ja jäähokimatše ja kontserte. Hall on nime saanud Saku õlle järgi. Halli haldab AS Rocca al Mare Suurhall.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Haabersti linnaosa, Paldiski maantee 104b Telefon (+372) 660 0200 nfo@sakusuurhall.com http://www.sakusuurhall.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Rakke vald, Salla küla
Saue Muusikakool, Harjumaa, Saue

toimumiskoht

Saue Muusikakool asutati aastal 1996. Kool, mis alustas 6 õpetaja, 4 eriala ja 28 õpilasega, on praeguseks märgatavalt kasvanud. Hetkel töötab muusikakoolis 25 inimest.

Saue Muusikakool tegutseb Saue Gümnaasiumi ruumides. 17. novembril 2005 avati Phare CBC 2002 Programmi toel "Saue Muusikakooli Džässistuudio", kus on kaasaegne salvestustehnika, avar prooviruum (mida kasutatakse regulaarselt orkestri ja jazzbändide harjutusruumina) ning hea akustikaga löökpilliklass. Stuudio ruumides korraldatakse ka muusikakooli väiksemaid kontserte, workshope ja seminare.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Saue linn, Nurmesalu tänav 9 Telefon (+372) 659 6054 saue.mk@mail.ee http://www.sauemk.edu.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Saue linn, Nurmesalu tänav 9
Sillamäe Muusikakool, Ida-Virumaa, Sillamäe

toimumiskoht

1952. aastal asutatud Sillamäe muusikakoolis on võimalus õppida klaverit, bajaani ja rahvapille. Aastast 1954 tegutseb muusikakool Pioneeride Maja hoones, kus lisaks intensiivsele õppetööle leiab aset ka vilgas kultuuri - ja kogukonnatöö.

Eesti Vabariik, Ida-Viru maakond, Sillamäe linn, Vladimir Majakovski tänav 7 sillamaemk@hot.ee http://www.sillamaemk.ee/
Sillapää loss, Põlvamaa, Räpina

toimumiskoht

Praegune mõisahoone, klassitsistlikus stiilis Sillapea loss, on ehitatud 1842. aastal, hiljem on seda rekonstrueeritud. Loss on silmapaistva arhitektuuriansamblina riikliku kaitse all. Tänapäeval on Sillapää lossis Räpina Koduloo- ja Aiandusmuuseum.

Eesti Vabariik, Põlva maakond, Räpina vald, Räpina linn, Pargi tänav 28 Telefon +372 796 1661 muuseum@rapina.ee http://www.rapina.ee/
Eesti Vabariik, Võru maakond, Võru linn, Friedrich Reinhold Kreutzwaldi tänav 15 Telefon (+372) 509 9830 https://www.facebook.com/stedingumaja
Eesti Vabariik, Võru maakond, Võru linn, Friedrich Reinhold Kreutzwaldi tänav 15
Sõrve Külastuskeskus, Saaremaa, Torgu

toimumiskoht

MTÜ Sõrve Külastuskeskus on loodud, et taastada vana Tuletornilinnak võimalikult autentselt ja luua sinna kaasaegne keskus, mis on eeskätt suunatud tavakülastajatele, kes saavad siin Saaremaa kohta turismiinfot ja vaadata püsiekspositsioone. Külastuskeskuses on võimalik samas paigas tegeleda külaelu edendamise, rahvatraditsioonide hoidmise ja kultuuriürituste korraldamisega.

Külastuskeskuse keskne hoone on endine tuletornilinnaku töötajate elamu. Siin asub suur osa keskuse atraktsioonidest, sealhulgas Eesti tuletornide teemaline ekspositsioon. Külastuskeskuses asub turismiinfopunkt, kust külastajad saavad teavet ka piirkonna teiste turismiteenuste ja atraktsioonide kohta.

Tuletornilinnaku hoovil asub simmanimaja, kus saab korraldada kontserte, tantsuõhtuid ja teatrietendusi, lisaks kunstnikele maalilaagreid, näitusi, workshoppe.

Taastatatud ka vana saun, kus asub väljapanek merepäästest.

Sõrve Tuletornilinnaku terviklikku väljaarendamist rahastatakse EASi ja Siseministeeriumi kaudu meetmest Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine.

Eesti Vabariik, Saare maakond, Torgu vald, Sääre küla, Tuletorni linnak Telefon +372 453 6766 sorve.keskus@gmail.com https://www.sorvekeskus.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Pikk tänav 26 Telefon +372 669 9940 fila@filharmoonia.ee http://www.filharmoonia.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kristiine linnaosa, Mustamäe tee 59 http://www.kullo.ee/est
Tallinna Jaani kirik, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Tallinna Jaani kirik asub Tallinnas Vabaduse väljakul. Tegemist on Eesti ühe varaseima neogooti kirikuga.
Kiriku arhitekt oli kubermanguarhitekt Christoph August Gabler. Kiriku ehitus algas 1862, kirik valmis 1867. aastal ja pühitseti sama aasta 3. advendil.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Vabaduse väljak 1 Telefon (+372) 644 6206 tallinna.jaani@eelk.ee
Tallinna Kaarli kirik, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Tallinna Kaarli kirik on Eesti 19. sajandi II poole sakraalarhitektuuri silmapaistvaim näide, üks Tallinna olulisemaid historitsistlikke hooneid. Insenertehniliselt on ainulaadselt lahendatud ruumi avardav piilaritevaba katusekonstruktsioon. Neoromaani stiilis kõrgekvaliteediliselt ehitatud kivikiriku arhitektid on silmapaistvad Peterburis tegutsenud projekteerijad Otto Pius Hippius ja Rudolf Bernhard. Kirikus asub 72 vallasmälestist, millest üks on freskotehnikas 1879. aastal valminud Johann Köleri suurim teos ja ühtlasi ka Eesti esimene monumentaalmaal "Tulge minu juurde".

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Toompea tänav 10 Telefon (+372) 611 9100 tallinna.kaarli@eelk.ee http://eelk.ee/tallinna.kaarli
Tallinna Lauluväljak, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Tallinna Lauluväljaku territoorium kuulub Tallinna linnale ja seda haldab 2004. aastal Tallinna Linna poolt asutatud Sihtasutus Tallinna Lauluväljak.

Lauluväljaku territooriumil asub laululava, mis tänapäevalgi ühena vähestest nõukogude arhitektuuriteostest äratab rahusvahelist tähelepanu. Peaaegu iga päev tulevad siia suured grupid turiste tutvuma lauluväljaku territooriumiga ja imetlema lauluväljaku nõlvalt avanevat vaadet vanalinnale ja merele. Eelkõige on Lauluväljak siiski tuntud laulupidude, festivalide, kontsertide, näituste ja teiste spordi- ja kultuuriürituste toimumispaigana.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Narva maantee 95
Tallinna Metodisti kirik, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Tallinna Metodisti Kirik on kirik Tallinnas aadressil Narva mnt 51. Kiriku projekti autorid on arhitektid Vilen Künnapu ja Ain Padrik ning see valmis annetustest kogutud rahade eest.
Kirikus tegutseb EMK Teoloogiline Seminar.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Narva maantee 51 http://www.bmk.ee/
Tallinna Püha Vaimu kirik, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

14. sajandil ehitatud Püha Vaimu kirik on üks vanimaid ning uhkemaid sakraalehitisi Tallinnas. Kiriku põhjaküljel olev maalingute ja nikerdustega kell on üks Tallinna vanemaid säilinud ajanäitajaid. Kiriku aarete hulka kuulub Bernt Notke ainulaadne puuskulptuuridega 15. sajandist pärit kappaltar, samuti 16. sajandil ehitatud kantsel.

Kirikus tegutseb Eesti Evangeelse Luterliku Tallinna Püha Vaimu kogudus.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Pühavaimu tänav 2 Telefon (+372) 646 4430 tallinna.puhavaimu@eelk.ee http://www.eelk.ee/tallinna.puhavaimu
Tallinna Rootsi-Mihkli kirik, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Tallinna vanalinnas asuv EELK Rootsi-Mihkli kirik on sajandite jooksul olnud eestirootslastele tähtis usuline ja vaimne keskus. Tiheda seotuse tõttu Põhjamaadega on kogudusest saamas ka omamoodi Põhjamaade keskus.

Suurema osa koguduse 300 liikmest moodustavad eestirootslased ja nende järeltulijad. Rootsikeelsed jumalateenistused toimuvad igal pühapäeval kell 12, Mihklipäevast Ülestõusmispühani toimuvad kolmapäeviti ka eestikeelsed õhtumissad. Lisaks oma kogudusele kasutavad kirikut ka Saksa ja Soome kogudused.

Oma hea akustika tõttu on Rootsi-Mihkli kirik populaarne kontserdipaik. Rootsi-Mihkli katuse all tegutsevad ka Rüütli rahvakool, Rootsi laste mängukool ja Eestirootslaste kirikumuuseum.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Rüütli tänav 9 Telefon rootsi-mihkli@eelk.ee http://www.stmikael.ee/index.php/et/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Rüütli tänav 9 Telefon (+372) 644 1938 rootsi-mihkli@eelk.ee http://www.stmikael.ee/index.php/et/
Tallinna lauluväljaku klaassaal, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Teise korruse Klaassaal on Lauluväljaku esindussaal – avar, valgusküllane ja hingematvalt kauni vaatega. Sobib esindusüritusteks, kontsertideks, konverentsideks, moeshowdeks, messideks, tooteesitlusteks ja pidulikeks sündmusteks. Erinevad tasapinnad võimaldavad kujundusega mängida.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Narva maantee 95 Telefon 6 112 102 http://www.lauluvaljak.ee/korraldad-sundmust/ruumide-rent/klaassaal/
Tallinna raekoda, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Tallinna Raekoda on Põhja-Euroopas ainus säilinud gooti stiilis raekoda. Hoone kannab euroopaliku linnavõimu traditsiooni. - Juba 1248. aastal kinnitas Taani kuningas Erik IV Adraraha Tallinnale Lübecki linnaõiguse, millele toetudes alustas raekojas tööd hansakaupmeeste seast valitud raad. Selle sammuga astus Tallinn Euroopa õigusruumi. Linnavalitsus töötas raekojas kuni 1970. aastani. Tänaseni munitsipaalomandis olev maja täidab oma ajaloolist funktsiooni linna esindushoone ja kontserdisaalina.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Raekoja plats 1 raekoda@tallinnlv.ee http://veeb.tallinn.ee/raekoda/
Tammistu mõisa küün-kontserdisaal, Tartumaa, Tartu

toimumiskoht

Tammistu mõisakompleksi juurde kuuluv hea akustikaga küün-kontserdisaal/külastuskeskus mahutab kuni 250 inimest. Küünis on spetsiaalne valgustus väljapanekute valgustamiseks ning eraldi ruum, kus saab vajadusel riideid vahetada vmt. Küün sobib hästi nii kontserdite/etenduste korraldamiseks kui ka seminaride/konverentside läbiviimise kohaks.

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu vald, Tammistu küla Telefon 5272108; 53637175; 7319507 agrenska@agrenska.ee http://www.agrenska.ee/?p=75
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Tähe tänav 5
Tartu Jaani kirik, Tartumaa, Tartu

toimumiskoht

Tartu Jaani kirik on keskaegne telliskirik Tartus, tuntud oma terrakotafiguuride poolest. Samal kohal on kirik asunud hiljemalt 13. sajandi esimesest poolest, praeguse hoone vanimad osad pärinevad 14. sajandist. Kirik on ajaloo jooksul olnud korduvalt varemetes, viimati 1944–2005.

Jaani kiriku terrakotaskulptuurid on kuulsad selle poolest, et need pole mitte ühe või mõne vormi abil stantsitud, vaid kõik kujud – algselt üle tuhande – on ükshaaval savist valmistatud, nii et igaüks neist on isenäoline. Praeguseks on säilinud ligikaudu 200 skulptuuri. Ühe hüpoteesi järgi kujutavad need kunagisi Tartu linnakodanikke. Selle vastu räägib küll asjaolu, et eri rõivais kujudest mõned kannavad kroone, kuid modellidena võidi linnarahvast siiski kasutada.

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Jaani tänav 5 Telefon (+372) 744 2229 tartu.jaani@eelk.ee http://www.jaanikirik.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Veski tänav 40 http://www.kolgata.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Raekoja plats 1a
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Ülikooli tänav 18
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Ülikooli tänav 18 aula@ut.ee http://www.ut.ee/
Teater NO99 Jazziklubi, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Reedeti ja laupäeviti kell 22.00 toimuvad NO99 keldrisaalis kontserdid. Üles astuvad muusikud Eestist ja mujalt, kontsertõhtuid korraldab Eesti Jazzliit koostöös teatriga. Pileteid saab osta kohapeal ja Piletimaailma müügipunktidest või www.piletimaailm.com.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinna linn, Kesklinna linnaosa, Sakala tänav 3 Telefon (+372) 668 8781 http://www.no99.ee/
Tervendavate helide keskus, Harjumaa, Tallinn

toimumiskoht

Helimassaaž, meditatiivsed kontserdid, lamamiskontserdid, helirännakud, häälejooga, töötoad.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Uus tänav 19 Telefon +372 5628 5229 info@helid.ee http://www.helid.ee/
Torma kirik, Põlvamaa, Ahja

toimumiskoht

Torma Neitsi Maarja kirik on erandlikult trapetsiaalse põhiplaaniga hilisbarokne saalkirik. Valmis kirik õnnistati aastal 1767 ning hiljem (1868) tulid pseudogooti lisandused. Rahvasuus on kirik saanud võrdluse Noa laevaga. Kirikul on karikakujuline kantsel.

Eesti Vabariik, Põlva maakond, Ahja vald, Vanamõisa küla Telefon 53418633; 53427098
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Värska vald, Treski küla treskikyyn@gmail.com http://www.treskikyyn.ee/
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Lossi tänav 15
Tõrva Kirik-Kammersaal, Valgamaa, Tõrva

toimumiskoht

Tõrva linna uhkuseks on oma suurepärase akustika ja kauni siseviimistlusega endine Helme-Tõrva apostliku õigeusu Kristuse Sündimise Kirik. Kirik ehitati Tõrva aastatel 1903-1905. 28.detsembril 1905 toimus Tõrvas vene õigeusu kiriku pidulik sisseõnnistamine.

Aastas külastab Tõrva Kirik-Kammersaali 6000-7000 inimest. Esinejate arv ulatub 1000-1300ni. Aastas toimub keskmiselt 15-20 näitust, 35-40 kontserti, lisaks loengud, aktused, rahvakalendri tähtpäevad, jumalateenistused, vastuvõtud, konverentsid. Kirik-Kammersaalis on laulatatud 2 abielu, tähistatud üht kuldpulma, on toimunud ristimisi jms.
Kokku toimub aastas 80-115 mitmesugust üritust.

Eesti Vabariik, Valga maakond, Tõrva linn, Valga tänav 42 Telefon 763 3143 kammers@hot.ee
Eesti Vabariik, Järva maakond, Türi vald, Türi linn, Hariduse tänav 1 http://www.tyrimuusikakool.ee/
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Vana-Posti tänav 7 info@vp7.ee http://www.vp7.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Vihula vald, Vainupea küla, Muigi
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Vihula vald, Vainupea küla http://vainupea.ee/kabel
Valga Jaani kirik, Valgamaa, Valga

toimumiskoht

Linna südames asuv Jaani kirik valmis 1816. aastal. Ovaalse põhiplaaniga kirik ehitati arhitekt Chr. Haberlandti projekti põhjal ja on ainus omalaadne Eestis. Unikaalne Valga Jaani kiriku orel on säilinud originaalsel kujul ja Eestis ainuke allesolev Friedrich Ladegasti ehitatud pill. Orel kuulub Euroopa 200 parima oreli hulka. Orelil on võimalik esitada erinevat muusikat - alates vanade meistrite teostest kuni 21. sajandi heliloojate loominguni. Keskpäeval ja südaööl võib kirikutornist kuulda kellamängu.

Eesti Vabariik, Valga maakond, Valga linn, Kesk tänav Telefon +372 503 1474; +372 766 1820
Valga Muusikakool, Valgamaa, Valga

toimumiskoht

Valga Muusikakool on aastal 1922 asutatud Eesti muusikakool, mis Tartu ja Tallinna muusikakooli asutamise järel oli Eestis kolmas. Kool alustas tööd 1922. a seitsme õpetaja ja 85 õpilasega. Esimesed erialad, mida koolis õpetati, olid klaver, viiul ja laulmine.

Eesti Vabariik, Valga maakond, Valga linn, Kesk tänav 22 Telefon (+372) 5345 2932 kool@valgamuusikakool.ee http://www.valgamuusikakool.ee/
Eesti Vabariik, Rapla maakond, Märjamaa vald, Vana-Vigala küla
Vanemuise Concert Hall

toimumiskoht

Vanemuine Concert Hall was built in 1970 (architects A. Volberg, P. Tarvas, U. Tölpus), and renovated in 1998 (architect A. Kuldkepp).

http://www.worldconcerthall.com/
Vanemuise Kontserdimaja, Tartumaa, Tartu

toimumiskoht

Vanemuise kontserdimaja valmis 1970. aastal, maja renoveeriti aastal 1998 . Viimane juurdeehitus valmis 2001. aastal.
Vanemuise kontserdimaja on lisaks armastatud kontserdipaigale ka tänapäeva nõuetele vastav konverentsikeskus. Kontserdisaali toolide teisaldussüsteem võimaldab akadeemilise kontserdiõhkkonna kohandada ka popkontserdiks, džässlokaaliks, balli- ja banketisaaliks või konverentsiruumiks.

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Vanemuise tänav 6 Telefon 737 7537 vkm@concert.ee http://www.concert.ee/tartu
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Vanemuise tänav 6
Eesti Vabariik, Tartu maakond, Tartu linn, Vanemuise tänav 6
Eesti Vabariik, Harju maakond, Tallinn, Kesklinna linnaosa, Mere puiestee 5 Telefon (+372) 644 5865 venekeskus@venekeskus.ee http://www.venekeskus.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Vinni vald, Venevere küla
Viimsi Püha Jaakobi kirik, Harjumaa, Viimsi

toimumiskoht

Püha Jaakobi kirik on Viimsi valla kõige uuem pühakoda, ehitustööd algasid 2003 aastal. Kirik on ka ainus peale II maailmas sõda Eestis ehitatud uus luterlik kirik. Kiriku arhitektid Martin Aunin ja Erkki Ristoja on projekteerinud Viimsi kiriku rannaolustikku sobivana. Kirikus on kuni 230 istekohta, käärkamber, vestibüül. Betoonist kellatorni kõrgus on 13 meetrit. Tornis on kaks kella: Suurem, ligi 600-kilone Memento Mori (Ära unusta surma) on valatud mereohvrite mälestuseks ning väiksem, ligi 200-kilone Memento Vivere (Pea meeles – elada tuleb) on valatud tänuks merel pääsemise eest. Väljast on kirik kaetud laudvooderdisega.

Kirik on ehitatud kõigi merel hukkunute mälestuseks, kelle soolane vesi on meie hulgast ära võtnud. Kiriku ees asub mälestuskivi kõigi parvlaev Estonia hukkunud 852 inimese nimega.
Kirikuhoone on projekteeritud kaasaegselt, kuid arvestades klassikaliseid sakraalehituse kaanoneid.

Eesti Vabariik, Harju maakond, Viimsi vald, Pringi küla, Nurme tee 2 Telefon (+372) 607 5070 viimsi@eelk.ee http://viimsijaakobi.edicypages.com/et
Viljandi Jaani kirik, Viljandimaa, Viljandi

toimumiskoht

Viljandi Jaani kiriku rajamine on toimunud vahemikus 1466–1472. Viljandi Jaani kirikule eelnes väike kirik, mille kooriruumi kaarjas osa on nüüdseks renoveeritud ja nähtav kiriku alatariruumi all krüptis. Püha Franciscuse (frantsisklaste) ordu reformitud haru (observandid) ehitasid selle kiriku asemele kloostri kiriku.

Eesti Vabariik, Viljandi maakond, Viljandi linn, Pikk tänav 6 Telefon +372 433 3000 viljandi.jaani@eelk.ee http://www.eelk.ee/viljandi.jaani/
Eesti Vabariik, Põlva maakond, Värska vald, Värska alevik, Pikk tänav 13 Telefon 79 64 967; 5213309; 79 64 968 muusikakool@verska.ee http://vana.verska.ee/muusikakool/
Eesti Vabariik, Pärnu maakond, Põhja-Pärnumaa vald, Võidula küla
Võru Muusikakool, Võrumaa, Võru

toimumiskoht

1956. aastal täitus paljude Võru lastevanemate soov – sellesse Lõuna-Eesti linna asutati lastemuusikakool. Kooli etteotsa asus tolleaegse Võru III 7-klassilise kooli muusikaõpetaja Hendrik Juurikas.

Muusikakool on alati kaasa rääkinud ka linnarahva muusikalises harimises: peaaegu kõikide linna isetegevuslike muusikakollektiivide juhtidena on töötanud ja töötavad ka praegu just muusikakooli õpetajad.

Oodatud sündmusteks on kujunenud iga-aastased ooperi-, kontserdi- või balletikülastused Tallinnas või Tartus.

Eesti Vabariik, Võru maakond, Võru linn, Vabaduse tänav 5 Telefon 782 1224; 782 1292 muusikakool@voru.ee http://muusikakool.voru.ee/
Eesti Vabariik, Lääne-Viru maakond, Vihula vald, Võsu alevik, Rakvere tee 13
Ülenurme Muusikakool, Tartumaa, Ülenurme

toimumiskoht

Ülenurme Muusikakool alustas tööd 1989. aasta sügisel. Kool kasvas välja Ülenurme Keskkooli juures tegutsevast muusikaklassist, kus õppis üle 50 õpilase ja lapsi õpetas 5 pedagoogi.
Kool sai klassiruumid Ülenurme Keskkooli hoones, kus õppetöö käib tänase päevani. Õpinguid alustas 79 õpilast, kes enamuses olid pillimänguga tutvust teinud juba muusikaklassis. Kooli õppekavasse lisandusid uued erialad. Lisaks klaverile, akordionile, trompetile ja flöödile sai nüüd õppida ka viiulit, klarnetit, saksofoni, kannelt ja kitarri. Lapsi asus õpetama 11 pedagoogi – muusikaklassi seni viiele lisandus kuus uut eriharidusega õpetajat. Aastate jooksul on lapsi õpetanud 43 pedagoogi. 2007/2008 õppeaastal õpetab koolis 18 õpetajat.
Kooli sõpruskoolid on Elva Muusikakool ja Heinola Muusikakool Soomes.

Eesti Vabariik, Tartu maakond, Ülenurme vald, Ülenurme alevik, Tartu maantee 5 Telefon (+372) 750 2650, 750 2651, 750 2652 ylle@muusikakool.net http://www.muusikakool.net/